Maltepe Escort

Çocuklarda Suçiçeği ve Tedavisi

Suçiçeği hemen hemen her çocukta bir dönem görülen yaygın bir virüs hastalığıdır. En büyük belirtileri deride döküntüler şeklinde gelişen bu hastalık özellikle okul çocuklarında ve 2-8 yaş arasında görülmektedir. Bulaşıcı çocuk hastalıklarından biri olan hastalık daha çok ilkbahar ve kış sonlarında daha bulaşıcı konuma geçmektedir. Bebek ve çocuk sağlığını tehtid etmekle kalmayıp salgınlara da neden olan çocuklarda suçiçeği ve tedavisini bugün sizler için araştırdık ve anlatacağız.

Çocuklarda Suçiçeği Belirtileri

En tipik belirtileri deri döküntüleri şeklinde görülen hastalığın teşhisi de bu döküntülerin vücutta görülmesiyle konulmaktadır. Deri, saçlı deri ve tüm vücutta olmak üzere döküntüler önce kızarıklıklar şeklinde görüldükten sonra zamanla içi sıvı dolu kabarcıklara dönüşmektedir. Bu sıvı dolu kabarcıklar bir haftaya kadar kuruyarak kabuk tutmakta ve kaşınmaması durumunda iz bırakmadan kabuk düşmektedir. Hafif bir ateş bu hastalıkta sıkça görülse de kusma çok nadir görülmektedir.

Çocuklarda Suçiçeği Önlem Yolları

Daha önce de belirttiğimiz gibi bulaşıcılığı oldukça yüksek oranda olan bu hastalıktan korunmak için en önemli önlem yollarından biri hasta kişilerden temastan kaçınmaktır. Hatta hastanın da tekrar tekrar mikrobu kapmaması için izole edilmesi önerilmektedir. Diğer yandan, beslenmeye dikkat edilerek virüse karşı vücut direncinin arttırılması da etkili bir yöntemdir. Ayrıca bunun dışında koruyucu aşılar da hastalığı önlemek adına etkili olmaktadır.

Çocuklarda Suçiçeği Tedavisi

Viral bir hastalık olan suçiçeğinin tedavisinde doğal olarak antibiyotikler etkili değildir. Bu nedenle verilen ilaçlar simptomları hafifletmeye yönelik tedavi edicilerdir. Tedavi için hekimler kaşıntıyı azaltıcı ve ateş düşürücü ilaçlar vermektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.