Maltepe Escort

Çocukların Yaz Tatili Nasıl Değerlendirilmeli?

Uzun bir okul, ders ve sınav koşturmasının ardından nihayet okullar kapandı ve çocuklar için nefes alma zamanı geldi. Sadece çocuklar değil anne babalar da bu ders yükü altında bunalan çocukları refaha kavuştuğu için nefes aldı. Ancak, ebeveynleri başka endişeler de kapladı. Acaba çocuğumu bir yaz okuluna mı yazdırmalıyım yoksa serbest oynaması için plansız mı bırakayım sorusu anne babaların kafasını kurcalar oldu. Bu konuya uzmanların gözünden bir açıklık getirmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

yaz-icin-cocuk-oyunlari

yaz-icin-cocuk-oyunlari

Öncelikle çocuklarınızın hayatını bir düzene koymak ve kontrolünüz altında tutma isteğiniz abartmamanız koşuluyla çok normal. Ancak, onun da serbest zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın. Çocukların en iyi öğrenme araçlarından bir tanesi hatta en iyi öğrenme aracı oyundur. Yaz tatili için planınız her ne olursa olsun çocuğunuzun hesapsızca ve özgürce sadece kendi istediği oyunları oynamasına mutlaka bazı günlerde izin vermeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir. Serbest zaman tanınan çocuk okuldan sonra hem dinlenme şansı bulacak hem de kendi türettiği oyunlarla hem hayal gücü hem de strateji yeteneğini güçlendirecektir.

cocuklar-icin-yaz-kamplari

cocuklar-icin-yaz-kamplari

Çocuklar için yapılan yaz kampları ve okulları da yaz tatilini değerlendirmek için oldukça iyi seçeneklerdir. Bu okul ve kamplarda çocuklar sanat, bilim, etkinlik ve çeşitli aktivitelerle ilgilenme şansı bulmaktadır. Hem de çocuk eğitimi için yararlı olmaktadır. Ancak bu gibi okul ve kampların tüm yaz boyunca sürmesine izin vermeyin. Kısa birer haftalık okullar ve kamplar şeklinde programınızı ayarlayıp eğitime katkı sağladıktan sonra aralarda mutlaka çocuğun kendine vakit ayırarak oynayabileceği serbest zamanı çocuklarına armağan etmeyi unutmayın.

Hatta çocuğunuzla anne baba olarak mutlaka siz de uzun vakitler geçirmelisiniz. Bunun için izin zamanlarınızı okulların kapalı olduğu dönemlere denk getirerek birlikte zaman geçirecek fırsatlar yakalayın. Çocuğunuzun bu sayede sizinle iletişiminin olumlu yönde geliştiğini yakından görebilirsiniz. Aile bağlarının kuvvetlenmesi için ailecek vakit geçirebileceğiniz anlar yaratmak için geziler, piknikler, oyun aktiviteleri düzenleyebilirsiniz. Yani kısaca tatilinizde her şeyden birazcık olsun. Sözünü ettiğimiz aktivitelerin hepsinde çocuğunuzun gelişecek bir yönü mutlaka var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.