Maltepe Escort

Çocuklarına Ders Çalıştıracak Ebeveynlere Öneriler

Çocukların okuldan geldiklerinde derslerine çalışmaları ya da ödevlerini yapması için destek olmak çoğu zaman anne ve babaya düşmektedir. Özel ders almayan çocuklarda anne baba elinden geldiğince onları derslerine çalıştırmaktadır. Ancak çoğu zaman anne ve babaların çocuk eğitimi konusunda yetersiz kaldıklarını düşünerek çocuklara nasıl ders çalıştırılmalı, nelere dikkat edilmeli konusunda bu yazıyı hazırlama gereği duyduk.

** Öncelikle çocuklara ders çalışmanın sıkıcı bir şey olmadığını anlatmanız hatta kavratmanız gerekiyor. Çünkü çoğu çocuk ders çalışmayı çok sıkıcı buluyor ve bu nedenle de ihmal ediyor. Çocuğunuz için ders çalışmayı eğlenceli hale getirmek için oyun gibi ders anlatabilirsiniz. Bunun dışında ders çalışmayı ceza olarak gösterecek davranışlardan da kaçınmalısınız.

cocuklara-nasil-ders-calistirilir

cocuklara-nasil-ders-calistirilir

** Çocuğun gelişim dönemine ve ders çalışma stiline dikkat ederek onu değiştirmeye çalışmayın. Örneğin çocuğunuz oyun oynayarak öğrenme yöntemini benimsemişse ona oyun gibi ders çalıştırın. Ayrıca, tam gelişimini tamamlamamış bir çocuğa farklı bir davranış benimsetmeye çalışmayın.

** Öğrenme ya da ders çalışma konusunda çocuğunuzun henüz geliştirdiği bir tarzı yoksa onu bir stil geliştirme konusunda teşvik etmelisiniz. Var olan ders çalışma yöntemlerini ona anlattıktan sonra denemesini ve hangisinde daha rahat öğrendiğini belirlemesini isteyin.

** Derslerin öğrenildikten sonra uygulanması öğrenmeyi pekiştirmektedir. Eğer kullanım alanı olmayan soyut bir dersse bu kez de oyun oynayıp dersi uygulamak ve pekiştirme sağlamak gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.