Maltepe Escort

Çocuklarınıza Ev Yapımı Limonata İçirin

Dışarıdan aldığınız limonatalar, meyve suları ne kadar sağlıklı olabilir diye hiç düşündünüz mü?

Mutlaka düşünmüş yada bu konu hakkında okumuşsunuzdur. Marketlerde satılan meyve sularındaki kanserojen maddeler -katkı maddeleri- bir çok hastalığa sebebiyet veriyor.

Başka bir açıdan baktığınızda ise bütün olumsuz özelliklerinin üstüne bir de pahalı. Evinizde, kendi ellerinizle ve bir portakal, bir limonla, en doğalından 3 lt’lik limonata elde edebilirsiniz.

İçiniz rahat bir şekilde hem kendiniz için hem de çocuklarınız içsin diye sizin için en güzel limonata tarifini sunuyoruz.

Malzemeler

1 adet limon

1 adet portakal

1 su bardağı toz şeker

1 tatlı kaşığı limon tuzu

3 litre su

İsterseniz daha çok su koyabilirsiniz, fakat daha yoğun bir tat almak isterseniz 3 lt su yeterli olacaktır.

Hazırlanışı

Öncelikle portakal ve limonu buzluğa koyup dondurmanız gerekmekte. Bir gün öncesinden dondurucuya bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi, dondurulmuş limon ve portakal kabuğunun tadının acı olmaması.

Portakal ve limonu buzluktan çıkardıktan sonra 10 dakika bekleyin. Daha çok beklemenizi tavsiye etmiyoruz. 4 parçaya bölünecek hale gelmesi yeterli.

Robotunuzun içine portakal ve limonu dilimleyip koyun. Kabuklarını soymanıza gerek yok. Bir su bardağı şekeri üzerine ilave edin. Robotu çalıştırın ve iyice ezilene kadar çekin. Bu işlem için 1-2 dakika yeterli. Robotunuz yoksa rendeleyebilirsiniz ve ondan sonra şekerle ovalayabilirsiniz.

3 lt suya, çektiğimiz portakal limon şeker karışımını ekleyin, bir tatlı kaşığı limon tuzunu da ekleyip, renginin iyice geçmesi için 5 dakika kadar bekleyin. Ara sıra karıştırın ki limon tuzu ve şeker iyice erisin. Eğer daha çok su koyacaksanız şekeri ve limon tuzunu göz kararı arttırın. Bir kaba temiz bir tülbent geçirin ve karışımınızı süzün ki içinde hiç tane kalmasın. Tülbent olması önemli.

Tülbentte posa kalınca çamaşır sıkar gibi sıkın. Daha yoğun bir renk aldığını göreceksiniz. Üzerine az az su ekleyerek sıkabilirsiniz. Renk vermeyi bırakana kadar.

Tarifin uzun olduğuna bakmayın hem doğal hem de dışarda satılan bir çok markaya tercih edeceksiniz. Sizlere tavsiyemiz bu kış bol bol portakal ve limonu dondurucuya atın, yazı bu ferahlatıcı tarifle geçirebilirsiniz.

Afiyet olsun 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.