Maltepe Escort

Çocuklarınıza Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edin

Güneş ışınları, çocuklarınız için D vitamini deposu olmasının yanı sıra, görme bozuklukları ve gözde alerjiye kadar birçok soruna yol açabiliyor. Sadece yaz aylarında değil, bahar ve kış aylarında da çocuklarınızın, güneş gözlüğü kullanmasına dikkat etmelisiniz.

 

Peki, çocuğunuza güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilmeli.

 

Öncelikle çocuklarınız için tercih edeceğiniz gözlükte ‘polarize’ cam kullanılmış olmalı. Eğer Anti UV özelliği olursa, çok daha sağlıklı bir kullanım sağlanır.

Sokaklarda satılan sahte gözlükleri çocuğunuza asla almamalısınız. Bu gözlüklerin camları sağlık standartlarına uygun olmadığı gibi çocukluklarınızda bir çok sağlık problemine yol açar. Şaşılık, miyop, hipermetrop vs. gibi…

Çocuğunuz için güneş gözlüğü seçerken kırılmaz camlı ve çerçeveli olanları tercih edin. Sürekli oyun oynayan çocukların gözlüklerinin kırılması dâhilinde, yaralanmalar meydana gelebilir.

Eğer numaralı gözlük kullanan bir çocuğunuz varsa, güneş gözlüğünün de numaralı olmasına özen gösterin.

Geniş camlı ve yüze iyice oturan gözlükleri tercih edin.

Güneş gözlüğünü alırken sertifika istemeyi unutmayın. Camı çizilmiş yada hasarlı gözlükleri almamaya hassasiyet gösterin.

Gözlük sapının uzunluğu ve yaptığı baskı çok önemlidir. Yerinden oynayan, çok uzun saplı gözlükleri tercih ermeyin, iz bırakan gözlükler çocuğunuza zarar verir.

Organik camlı gözlükleri seçmeye çalışın. Bu camların şaşılığın tedavisinde de kullanıldığı bilinmekte.

Eğer camı hareket ettirdiğinizde dalgalanmalar oluyorsa bu gözlük camına güvenmeyin, kalitesiz olma ihtimali yüksektir.

Gözlüklerin çocuğunuzun gözünden düşmesini engellemek için yaylı menteşeli gözlük veya elastik bant kullanabilirsiniz.

 

Son olarak çocuğunuza gözlüğü neden kullandığını ve güneş gözlüğü kullanmanın faydalarını anlatın. Güneş ışınlarının ne kadar faydalı olduğunu ama eğer doğru bir şekilde maruz kalınmazsa gözlerinin bozulabileceğini ifade edin.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.