Maltepe Escort

Çocuklarınıza Yumurta Sevdirmek İçin 3 Güzel Tarif

Çocuklar için yumurta çok keskin bir tat olabiliyor. Çocuklar yumurtayı ya çok seviyor ya da ağzına bile sürmüyor. Protein deposu olan yumurtayı çocuklarınıza sevdirmek için yapabileceğiniz tarifleri araştırdık.

Çocuğu yumurta seven ebeveynler için durum çok rahat, fakat aksi durumda çocuğunuz anne sütüne en yakın olan besinden mahrum kalıyor ve bu durum sizi çok rahatsız ediyor biliyoruz.

yumurtanın önemi ile ilgili görsel sonucu

Yumurta besin değeri ve faydalarıyla taklit edilemeyen bir besin, aynı zamanda ulaşılması kolay ve ucuz. Bütün bunlar onun değerini daha da çok arttırıyor. Çocuklarınıza yumurtayı sevdirmek ebeveyn olarak sizlerin görevi.Bunun için önce ona basit ifadelerle yumurtanın önemini anlatmalısınız. Onu daha sağlıklı ve güçlü kılacağını anlatıp, sevdiği diğer şeylerle bağdaştırmalısınız. Aynı zamanda tad olarak da ısınması için şu 3 tarifi sizlere sunuyoruz. Şimdiden bu uğraşınızda sizlere kolaylıklar diliyoruz.

Mantarlı Fırın Yumurta
Çok az sıvı yağ, süt ve mantarı tavada hafifçe pişirdikten sonra, karışımın içine yumurta kırın. Yumurtayı kırdıktan sonra oluşan karışımı yirmi dakika kadar fırınlayın.

Yumurtalı Domates Dolma
Bütün domateslerin içini dolma yapar gibi oyun ve içlerine çok hafif sıvı yağ dökün. Dolma yapacak şekilde içini oyduğunuz domatesin içine bir adet yumurta kırın. Biraz tuz ekleyerek hafif yağlanmış fırında 20 dakika kadar pişirin.

Krem yumurta
Haşlanmış yumurta sarısı, beyaz peynir ve çok az tereyağını çatalla ezerek karıştırın. İçine çok az miktarda hindi veya tavuk salam parçaları atabilirsiniz. Ekmeğe sürerek farklı bir yumurta tarifi sağlayabilirsiniz. Ama yumurtanın beyazıyla birlikte tüketilmesi, tabi ki çok daha sağlıklıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.