Maltepe Escort

Çocuklarınızla Birlikte Yapabileceğiniz Renkli Balıklar

Özellikle çalışan anne ve babaların en çok şikayetçi oldukları konuların başında çocuklarına yeteri kadar vakit ayıramamak, onlarla oynayıp zaman geçirememek gelmektedir. Buna havaların soğuması da eklenince çocuklarla boş zamanlarda yapılacak etkinlikler de bir hayli kısıtlanmaktadır. Bu nedenle daha çok evde yapılacak kendin yap etkinlikleri aranmakta ya da geliştirilmeye çalışılmaktadır. Sözü edilen etkinliklerin en önemli amaçları ise çocuklarla ilişkileri güçlendirmek adına vakit geçirmek, çocuk gelişimini desteklemek ve en önemlisi de keşfeden çocuklar yetiştirmek ya da diğer bir deyişle çocukların hayata bakış açısını doğru bir şekilde oluşturmaktır. Tam da ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de soğuk havalar nedeniyle evde çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz renkli balıklar etkinliğinin yapılışını sizlerle paylaşıyoruz. Hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz. Ayrıca yaptığınız balıklarla çocuğunuzun odasını süsleyerek dekor ögesi olarak da kullanabilirsiniz. Haydi başlayalım.

Malzemeler:

Renkli el işi kağıtları, makas, plastik kağıt tabaklar, yapıştırıcı, renkli boyalar, göz için kullanılmak üzere düğme ya da taş olabilir.

Yapılışı:

Bu etkinlik küçük yaştaki çocukların tek başlarına yapabilecekleri bir iş olmadığından çocukları yalnız bırakmayın. Öncelikle istediğiniz balık desenine göre renkli boyalarla plastik tabakları boyayın ve kurutun. Ardından el iş kağıtlarından yaptığınız kuyruk ve yüzgeçleri tabakların kenarlarına yapıştırın. Uygun bir yere gözü yapıştırarak monte edin. En son boya kalemleriyle istediğiniz süslemeleri yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.