Maltepe Escort

Ders Öncesinde Çocuklara Şekerli Yiyecek Vermeyin

Bilinenin aksine ders öncesinde şeker yiyen çocukların aklı fazla çalışmamakta, aksine ders öncesinde fazla şekerli ve karbonhidratlı yiyecek tüketmek uyku yapmaktadır. Bu nedenle de uzmanlar anneleri bu yönde uyarmaktadır. Çocuklara dersten önce şekerli yiyecekler yerine daha çok besleyici gıdalar verilmesi gerektiği en önemli beslenme önerileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, ders öncesinde nasıl beslenilmeli ve okul çağı çocukları başarıyı arttırmak ve sağlıklı olabilmek için neler yemelidir.

Çocuklara şekerli gıdalar ya da karbonhidratların uyku yapmasının en önemli nedeni kan şekerinde yaptığı ani düşme ve yükselmedir. Bu durum çocuğun vücudunda ani değişikliklere neden olmakta, vücut bu değişikliğe uyku şeklinde tepki vermektedir.

ders-oncesi-seker-uyutur

ders-oncesi-seker-uyutur

Bu nedenle derse gitmeden önce güzel protein ve yararlı yağların ağırlıkta olduğu bir kahvaltı yapılmalıdır. Süt gurubu da mutlaka yapılacak kahvaltıda bulunmalıdır. Diğer yandan çocukların şekerli gıda ihtiyacı meyvelerden karşılanmalıdır.

Çocukların gün içinde okuldaki şeker ihtiyacını önlemek adına size en güzel önerimiz tarçınlı süt olacaktır. Tarçın kan şekerini dengeleme özelliği nedeniyle çocuğunuzun şekerli bir yiyecek yemişçesine şekerli bir ürün istememesini sağlayacaktır. Süt ise beseleyici özelliğiyle gün boyunca çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde tok kalmasını sağlayacaktır. Bunun dışında çocuğunuzun okul boyunca fazla acıkmasını engellemek için öğünleri güzel planlamanız gerekmektedir. Akşam yemeğinin de fazla geciktirilmeden çocuğa verilmesi ve bu sofranın sağlıklı yiyeceklerle donatılması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.