Maltepe Escort

Dikkat Bu Atıştırmalıklar Hastalıklara Neden Oluyor!

Federal İlaç ve Gıda İdaresi FDA’nın yaptığı bir araştırma sonucunda sunduğu rapora göre çocukların iştahla tükettikleri bazı atıştırmalıkların kanser başta olmak üzere birçok hastalığa neden olduğunu ortaya koydu. Gıdalarda kullanılan birçok tatlandırıcının petrol türevi olması ve sağlığa ciddi şekilde verdiği zararlar ise tüyler ürpertti.

Bisküviler

Bisküvi sanayinde kullanılan bir koruyucu madde ilk başta çocuklarda hiperaktivite bozukluğu, anksiyete ve dikkat eksikliğine neden oluyor. Uzun vadede ise bu maddenin verdiği zarar giderek artarak mide kanserine ve DNA bölünmesine neden olarak kanser etkisini arttırıyor.

Bonibonlar

Bonibonların üzerlerini kaplamakta kullanılan gıda boyalarının yapılan araştırmalarla petrol türevi olduğu ortaya çıkarıldı. Bu nedenle kanser, hiperaktivite, DNA hasarı ve beyin tümörlerine kesinlikle neden oluyorlar.

cocuklara-zararli-atistirmaliklar

cocuklara-zararli-atistirmaliklar

Jelibonlar

İçeriğinde bulunan tatlandırıcılar, boya ve jelatin hepsinde petrol bileşimi bulunan bu ürünlerin yaptığı ilk hastalık kanser oluyor. Ayrıca sinir sistemi bozuklukları da bu maddelerden kaynaklanan bir diğer hastalık…

Peynirli Cipsler

Peynirli cipslere de petrol ürünü olan maddelerle hem aroma hem de peynir rengi veriliyor. Buna bağlı olarak mide sorunlarından tutun da sinir sistemi rahatsızlıklarına hatta uzun vadede kansere kadar neden olabiliyor.

Hazır Hamur İşleri

Hazır hamur işlerinin içinde bulunan tehlike sadece petrol kaynaklı renklendiriciler ve koruyuculardan gelmiyor. İçinde bulunan zararlı mısır şurubu da çok zararlı ve hücre fonksiyonlarının bozulması yönünde etki yapan bir madde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.