Maltepe Escort

Dış Gebelik ve Nedenleri

Dış gebelik bayanlarda sıklıkla görülen ve çoğu zaman psikolojik tramvalara neden olan bir gebelik bozukluğudur. Psikolojik tramvaların haricinde gebeliğin sonlandırılmasına geç kalınması durumunda annenin ölümüne dahi neden olmaktadır. Peki, dış gebelik ve nedenleri nelerdir? tetikleyen faktörler nelerdir? Bu konularda sizleri aydınlatmak istedik.

Normal bir gebeliğin gerçekleşebilmesi için fallop tüpünde döllenen yumurtanın kısa bir yolculuğun ardından rahme girmesi ve rahim duvarına tutunması gerekmektedir. Bazı durumlarda çeşitli nedenlerden dolayı döllenmiş yumurta rahme ulaşamayıp fallop tüpü içinde gelişmektedir. Bu durumda anne gebelik belirtilerini yaşamakta test sonuçları da pozitif çıkmaktadır. İşte gebeliğin yanlış yerde oluşmasına dış gebelik denilmektedir. Dış gebelik sonucunda fallop tüpünde gelişen döllenmiş yumurta aşırı kanamaya ve tüplerin patlamasına neden olarak annenin ölümüne dahi neden olabilir.

Dış gebeliğe neden olan faktörlerin başında tüplerin tıkalı veya iltihaplı olması gelirken, doğum kontrol yöntemleri (haplar ve spiral gibi rahim içi araçlar) de dış gebelik riskini arttırmaktadır. Uygun koşullarda yapılmayan kürtajlar, sigara kullanmak, kısırlık tedavisi dış gebeliğe neden olan diğer faktölerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.