Maltepe Escort

Diyet Yaparken Bu Hataları Yapmayın

 

Yanlış diyet uygulamalarının sebebi, genel olarak hızlı kilo verme isteği.

Yaptığınız diyetler kulaktan dolma olmamalı. Her bireyin bünyesi, metabolizması farklıdır ve bu yüzden yapacağınız diyet size özel olmalıdır. Diyet yapıyor olma uğruna uzun süre aç kalmalar ya da tek tip beslenerek sonuç alma çabaları aslında sağlığınızı tehdit ediyor.

Diyet yaparken aşağıda sıraladığımız hataları yapmayın.

1 Uzun Süre Aç Kalmak

Hızlı kilo vermek için öğün atlamayın ya da uzun süre kendinizi aç bırakmayın.Yapılan bu yanlış kilo vermenizi sağlamıyor, aksine kilo vermenizi engelliyor.

2 Ekmeği Hayatınızdan Çıkarmak

Ekmek gibi karbonhidrat içeren besinlerin aşırı kullanılması zaten önerilmemekte. Fakat tamamen çıkarılması durumunda siz fark etmeden ekmeğin yerini makarna, bulgur gibi farklı karbonhidrat grupları alabilir. Eğer bütün karbonhidratları beslenmenizden çıkartırsanız da kas kaybı riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

3 Ödem Yapacağı Düşüncesiyle Su İçmemek

Bu yanlış düşüncenin aksine su tüketimi vücutta ödem oluşmasını engeller.Eğer yeteri miktarda su tüketmezseniz hem sindirim sisteminizin hem de metabolizmanızın yavaşlamasını sağlarsınız.

Şekerli Diye Meyve Yememek

Meyveler fazla miktarda şeker içerirler ancak porsiyon kontrolü yapılarak tüketilmesi halinde,gün içinde alınması gereken karbonhidrat, vitamin ve minerali alırsınız. Ayrıca meyvelerin antioksidan miktarları yüksek olduğu için metabolizmayı hızlandırır ve hastalıklara karşı koruma oluşturur.

5 Sadece Sebze-Meyve Yiyerek Zayıflamaya Çalışmak

Yeterli hayvansal protein tüketmeden devam ettirilen diyetler, insülin gibi protein yapıda olan hormon ve enzimlerin yeteri kadar üretilmemesi ya da çalışmamasına yol açabilir.Bol sebze ve meyve ağırlıklı diyetinizi diğer besin çeşitlerini ekleyerek uygulamalısınız.

6 Kilo aldırmayacağı Düşüncesi İle Light Ürünlerden Sıkça Tüketmek

Light ürünlerin kalorisi diğer besinlere göre daha az olabilir. Fakat dikkat etmeden tüketmek kilo aldırabilir. Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketmenin karbonhidrat alımına neden olduğu unutulmamalısınız. Kepekli ekmek tüketmenin tek faydası, kan şekerinin daha yavaş yükselmesi ve ekstradan lif alımıdır.

 7 Limon Tüketiminde Aşırıya Kaçmak

Hiçbir besinin tek başına yağ yakımı sağlamadığını bilmelisiniz. Sirkeli ya da limonlu su tüketimi de tek başına yağ yakımı sağlamaz. Limonlu ya da sirkeli suların alkali değeri yüksektir ve metabolizmayı az da olsa hızlandırabilir. Fakat uzun süre tüketilmesi mide sorunlarına yol açabilir. Limon ve sirkeyi su ile tüketmektense salataya ekleyerek tüketmek daha doğru bir tercihtir.

8 Yemeklerde hiç yağ kullanmamak

Yağsız beslenmek yada yeteri kadar yağ tüketmemek, metabolizmayı yavaşlatan ve kilo vermeyi zorlaştıran nedenlerden biridir. Salataları yağsız tüketmek, yağda eriyen (A,D,E,K) vitaminlerin emilimini engelleyeceği için diyet yaparken vitamin mineral alımını azaltır. Vücut için gerekli olan yağları elde etmek için ceviz, fındık, badem gibi yağlı tohumlar tüketmelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.