Maltepe Escort

Doğal Malzemelerden Bebek Pudrası Yapalım!!

Bebek ve çocuklar için en önemli cilt problemlerinin başında pişik gelmektedir. Özellikle bez kullanılan dönemlerde daha sık rastlanılan pişik rahatsızlığının en iyi tedavi yöntemi ise bebek pudrasıdır. Her ne kadar son zamanlarda bebek pudrasının zararlı etkilerinden dolayı eczanelerde daha çok pişik kremleri önerilse de pudra vazgeçilmez ve en iyi tedavi eden ilaçtır. Ancak pudranın yapısında bulunan kimyasallar da özellikle alerji ve kanserojen etkilere neden olmaktadır. Bu nedenle hem pudranın tedavi ediciliğine sahip hem de doğal olmasından dolayı zararlı olmayan doğal malzemelerden bebek pudrası tarifini evde kendin yap şeklinde uygulamaları için annelere sunuyoruz.

dogal-bebek-pudrasi-yapalim

dogal-bebek-pudrasi-yapalim

Doğal Bebek Pudrasının Yapılışı

Pişiklerin tedavisi (Bebeklerde pişiğin nedenleri ve bitkisel tedavisi isimli yazımızı da mutlaka okuyun)’nde oldukça etkili olduğu kadar hem doğal zararsız hem de yapımı pratik olan doğal bebek pudrasının yapılışına geçelim;

Malzemeler:

5-6 damla kadar koku vermesi ve cilte etkili lavanta yağı

1 kahve fincanı kadar mısır nişastası

Yapılışı:

Bir robotun içine 1 fincan mısır nişastasını koyun üzerine de lavanta yağını ilave edin. Ardından malzemeleri bir robottan geçirerek topaklanmaları dağıtın. Bu şekilde elde ettiğiniz pudrayı bir kutuya ya da tuzluğa koyarak saklayabilir ve kullanmanız gerektiğinde pişik olan yere doğrudan uygulayabilirsiniz.

piyasadaki-bebek-pudralarindaki-tehlike

piyasadaki-bebek-pudralarindaki-tehlike

Piyasadaki Bebek Pudralarının Saçtığı Tehlike

Piyasada bulunan pudralar her ne kadar tedavi edici ve insan sağlığına uygun bir şekilde üretiliyor olsa da sonuçta kimyasaldır ve uzun vadede bebeklerde zehir etkisi göstermektedir. Bu durum her ilaçta sorun yaratsa da özellikle cilt tedavisinde kullanılan kimyasallar kanserojen etkisi yüksek ürünlerdir. Piyasadaki bebek pudralarının içeriğindeki talk, propilen glikol, alüminyum sitearat, magnezyum karbonat, çinko oksit ve parfüm gibi bileşenler pudranın kıvamını korumaya ve yapısını iyileştirmeye yönelik maddeler olup bebek üzerinde ciddi risklere sahiptir. Bu maddelerden bazıları bebeğin cildinden alınıp gözleri, cildi ve ciğerleri tahriş ederken, bazıları da kanserojen etki göstermektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.