Maltepe Escort

Doğal Yollarla Hamile Kalma Önerileri

Anne ve baba olmak hayatta yaşanabilecek en harika duygulardan birisidir. Bu harika olaya şahit olabilmek için ilk adımınız hamile kalmanız, sizin hayatınızda bir çok yönden etki sağlayarak değişimler sağlayacaktır.Gebe kalmaya çalışan çiftlerin %85 ‘inin denemeye başladıktan sonraki ilk altı ay içerisinde gebe kalacağı beklenmektedir .Doğal yollardan gebe kalma şansınızı iyileştirebilmenin iki önemli yolu vardır ; Gebelik pencerenizi öğrenmeniz ve yumurtlamadan bir ya da iki gün önce cinsel ilişkiye girmelisiniz.Erkeğin düzenli olarak boşalması ( her 2-3 günde bir ) spermin kalitesi ve hareketliliğini iyileştirmektedir.Bu adet ile yumurtlama arasındaki dönem içerisinde olmak zorundadır.

Gebelik öncesi sağlıklı yaşam tarzı ; Bebek için gebelik denemelerine başlamadan önce anne / baba adaylarının yaşam tarzını ve sağlıklarını gözden geçirmeleri oldukça önemlidir. Sigara ve alkol,hamilelikte ve hamilelik öncesi hem bebeğin sağlığını hem bebeğin oluşumunu olumsuz etkilemektedir. Sigaranın bilinen en yaygın zararlarından birisi düşük gebelik,düşük doğum ağırlığı,erken doğum , enfeksiyonlara sık sık yakalanma olasılığı olarak bilinmektedir.

Ayrıca ani bebek ölüm sendormunun da yaşanmasına sebep olmakla beraber sigara içen annelerin bebeklerinde iki kat daha fazla görülmektedir.Bu konuyla ilgili gerekli önlemlerin alınması ve özenin gösterilmesi gerekmektedir.Sağlıklı yiyecekler yediğinizden emin olmanız ve sağlıklı kilonuzu korumanız hamilelik şansınızı arttırmaktadır.Alkolü tüketmemeniz eğer çok tüketiyorsanız ölçülü olarak kullanmanız gerekmektedir. Düzenli olarak egzersiz yapmanızın faydası oldukça yüksek olacaktır.Günde 0.4 mg folik asit alınması bünyeniz açısından önemli olmaktadır.Diş hekimi kontrolleri aksatılmamalıdır.Doktor gözetiminde kullanılan ilaçların içeriğine dikkat edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.