Maltepe Escort

Doğum Çatlaklarının Tedavisi İçin Bitkisel Kür

Hamilelik sırasında alınan kilolar ve karnın büyümesinden kaynaklı anne vücudunda çatlaklar ve deformasyonlar oluşmaktadır. Bu çatlak ve deformasyonlar doğumdan sonra annelerin canını sıkmakta ve hemen kurtulunmak istenmektedir. Çatlakların tedavisi için kesin çözüm olarak lazer tedavisi uygulanıyor olsa da evde hazırlayacağınız bitkisel çözümlerle de çatlakları tedavi etmeniz mümkündür. Bugün güzellik ve bakım kategorisinde sizler için doğum çatlaklarının tedavisi için bitkisel kür tarifi veriyoruz.

Kür Tarifi ve Uygulanışı

Doğum çatlaklarının tedavisinde cildin yeniden nemlendirilmesi, beslenmesi ve kan dolaşımının arttırılması önem taşımaktadır. Bu nedenle çeşitli bitkisel yağlarla hazırlanmış doğum çatlakları kürünü cilde masaj yaparak uygulamak önemlidir. Peki, bu kür nasıl hazırlanır ve uygulanır;

Öncelikle renkli gün ışığını az geçiren bir şişe bulunmalıdır. Bitkisel yağların özelliğini yitirmeden saklanması için bu şekilde bir şişede karışımın hazırlanması önemlidir. Sözü edilen kürün hazırlanması için eşit miktarlarda kayısı yağı, zeytinyağı, melisa yağı, kantaron yağı, gliserin yağı, çörekotu yağı, kakao yağı, badem yağı ve keten yağı iyice karıştırılır. Ardından bitkisel yağ karışımı renkli ışığı geçirmeyen bir şişeye koyulur. Bir pamuk yardımıyla çatlak bölgelere sürülür. Sürülen yağ parmak uçlarıyla yapılan masaj ile çatlaklara iyice yedirilir.

Bu şekilde uyguladığınız yağ karışımını cildinizde 1 saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bitkisel kürü anlattığımız şekilde haftada bir kez olmak üzere çatlaklar görünmez hale gelinceye kadar uygulayın. Farkı ve çatlaklarda olan iyileşmeyi farkettiğinizde çok mutlu olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.