Maltepe Escort

Doğum Sancıları Başladığında Ya Acıkırsam!

Doğum süreci herkesin bildiği üzere doğum sancılarıyla başlamaktadır. Hatta çoğu kaynakta suların gelmesi gibi doğum belirtileri de doğum sürecinden sayılmaktadır. Sancılar başladığında anne adayı hastaneye ulaşır ve apar topar doğum odasına alınır. Peki, bu sancılar başladığında anne adayı acıkırsa ne olacak? Yemek yemeli mi?  yoksa bu durumda doğum işine mi konsantre olmalı sizler için araştırdık ve uzman görüşlerini bu yazımızda toparladık.

dogum-sirasinda-yemek-yemeli-miyim

dogum-sirasinda-yemek-yemeli-miyim

Öncelikle doğum süreci anneler için ağrılı ve sıkıntılı bir süreç olduğundan bu işin heyecanı ve yaşanan sıkıntılar nedeniyle yemek yemek anne adayları tarafından genelde unutulmaktadır. Ancak bazı durumlarda anne doğum sancıları başladığında açlık hissedebilmektedir. Bu durumda anneler eğer kendilerini iyi hissedeceklerse uzmanların görüşüne göre açlığını hafif yiyeceklerle gidermelidir. Çünkü doğum süreci uzun ve yorucu bir süreçtir. Vücut bunu açlık olarak alarm veriyor olabilir. Böyle durumlarda açlığı yemek yiyerek gidermekte hiçbir sakınca yoktur.

Doğum sırasında yemek yenilebilir ancak yenilecek gıdaların hafif atıştırmalık olması uzmanlar tarafından yapılan tavsiyelerin başında gelmektedir. Aksi takdirde, doğum sırasında mide bulantılarını arttıracak ve kusmanıza neden olabilecektir. Tost, kraker, hafif çorbalar, sade makarna ve masum içecekler doğum yapan anneler tarafından gönül rahatlığıyla tüketilmesi uygundur. Bu yiyecekler çok yağ içermemekte ve bu nedenle mide bulantılarından ve sindirim problemlerinden doğumda korunmanızı sağlamaktadır. Doğum sırasında yemek yemek istiyorsanız çekinmeden yemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.