Maltepe Escort

Doğum Sancısını En Aza İndirme Yolları

Normal doğum doğal bir doğum yöntemi olduğu için daha çok uzmanlar tarafından önerilen doğum yöntemi olsa da bedensel yorgunluğa neden olduğu ve ağrılı geçtiği de bir gerçektir. Her ne kadar normal doğumda ağrıyı tamamen yok etmek mümkün olmasa da azaltmak bazı kurallara uyulduğunda mümkün olmaktadır. Doğum sancısını en aza indirmenin yollarını sizler için araştırdık.

Doğal Yollarla Doğum Sancısını Azaltma Yöntemleri

Herhangi bir kimyasal kullanmadan ya da kullanılan kimyasallara ek olarak doğum sancısını azaltacak doğal yollar arıyorsanız ilk uymanız gereken husus doğumla ilgili korkularınızdan kurtulmanızdır. Kendinizi çok acı çekeceğim şeklinde inandırmanın yerine daha az acı çekmek için bebeğinizi kucağınıza alacağınız mutlu günleri hayal edebilirsiniz. Bunun dışında acıyı azaltmak için zihin kontrol yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Zihin kontrol teknikleri içinde en çok işe yarayanları düzenli nefes alma ve şarkı söylemektir. Son olarak, suda doğum tekniklerinin acıyı çok azalttığı bilinmektedir. Doğum için anne bu yöntemin avantaj ve dezavantajlarını değerlendirerek karar verebilmektedir.

Kimyasal Yollarla Doğum Sancısını Azaltma Yolları

Doğum sırasında annenin daha az acı çekmesi için bazı kimyasallar verilmektedir. Bu kimyasallar zararları da olan yöntemler olmasına rağmen annenin ağrı şokuna girmesini engellemek için her doğumda kullanılır. Sözü edilen yöntemler arasında epidural anestezi, petidin, gaz ve hava yöntemi en bilinenleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.