Maltepe Escort

Doğum Sonrası Çatlaklar İçin Tedavi Yöntemleri

Doğum sonrası çatlakları cilt yapısına ve hamilelik sürecine göre değişik oranlarda rahatsız edici olabiliyor. Doktorlar doğum sonrası çatlaklarının doğal yöntemlerle azaltılmasının, iyileştirilmesinin daha doğru olduğunu söylüyor. Ama yeterince bakım yaptığınız  ve zaman ayırdığınız halde bu çatlaklardan kurtulamadıysanız, alternatif yöntemler de var.

 

Kimyasal Peeling 

Kimyasal bir sölüsyon ile doğum çatlaklarına yapılan uygulamalardır. Derma peeling adıyla da bilinir. Uygulanan sölüsyonun içeriğinde trikloroasetik, glikolik, laktik, salisilik veya fenik asitler bulunur. Çatlakların oluştuğu tabaka kabararak soyulur ve yerini yeni deri tabakası alır.

Bu uygulamanın renk değişimi, anormal deri pigmentasyonu gibi riskleri vardır.

Lazer Terapisi 

Lazer terapisi doğum sonrası çatlakları tedavisinde yaygın olarak kullanılan ve kendini kanıtlamış bir uygulamadır. Hem yeni hem de eski çatlaklar üzerinde çalışır. Derinin buharlaştırılması, kaldırılması ve etkilenen bölgelerin yeni hücre üretimi için yapılan çalışmaları içerir.

Pulse boya lazer ve fraksiyonel non-ablatif lazer olmak üzere iki farklı seçeneği mevcut olan lazer terapisi, çatlakları yok etmek ve cilt dokusunu iyileştirmek için uygulanır. Diğer yöntemlere göre maliyetli olduğu söylenebilir.

Glikolik Asit 

Alfa hidroksi asit soyma özelliklerine sahiptir. Kolejen üretimini yeniden başlatan, cildin elastikiyetini artırır. Böylelikle doğum sonrası çatlakları daha az görünür hale getirir.

Kapsül şeklinde satılan glikolik asit ürünlerini eczanelerde bulabilirsiniz. Ancak uygulamaya başlamadan önce doktora danışmak gerekir.

Tretinoin Kremi 

Eğer emzirmeye devam etmiyorsanız, Retin-A olarak bilinen tretinoin kremi dermatoloğunıuzun tavsiye edeceği çözümler arasında yer alabilir. Tretinoin kremini tek başına ya da başka bir kremle karıştırarak kullanabilirsiniz.

Cilt Yenileme Aktivatörleri 

Cilt yenileme için formüle edilmiş özel kremler tercih edebilirsiniz. Genellikle içinde E vitamini ve Kakao yağı olan bu kremler, cildi yumuşatır, çatlak izlerinin belirgin bir şekilde azalmasına yardımcı olabilir. Pigmentasyon üzerinde etki etmek için hazırlanmış ürünlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.