Maltepe Escort

Doğum Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Çok özel anlar yaşayacağınız bir hamilelik süreci geçirdiniz. Ardından zorlu anlar yaşayarak bebeğinizi dünyaya getirdiniz, dinlenme dolu bir loğusalık sürecinin ardından ise artık kendinizi yenilemek istiyorsunuz. Öyleyse sizlere sunacağımız doğum sonrası cilt bakım önerileri çok işinize yarayacak.

Anne güzellik ve bakım konusunda doğumdan sonra çok kötü hissedebilir. Bu durum normaldir. Çünkü hormonal değişiklikler cildinize zor anlar geçirttirdi ve ayrıca da psikolojik durumunuzda gerçekleşen değişiklikler nedeniyle de bakımsız olma konusunu biraz da abartıyorsunuz kabul edin. Öncelikle kendinizi ne kadar güzel olduğunuz ve hamilelik sonrası anneliğin size daha fazla bir güzellik kattığına kendinizi inandırın. Ardından bakım işlemlerine güzel bir moralle başlayabilirsiniz.

Gebelik sırasında en çok karşılaşılan cilt problemlerinden bir tanesi cilt kuruluğudur. Bu nedenle doğum sonrası cilt bakımı için ilk olarak cildinize nemlendirici bir bakım uygulamanız gerekmektedir. Sözü edilen nemlendirici bakım aynı zamanda hamilelik sırasında oluşan çatlaklara da çok iyi gelecektir. Doğum sonrası nemlendirici bakım için yoğun nemlendirici etkisine sahip kremleri kullanmalısınız. Bu kremlerin hem yüze hem de vücudunuza kullanılanlarını tercih etmeniz büyük avantaj sağlayacaktır. Diğer yandan hamilelik döneminde dudak kenarlarında ve cildin farklı yerlerinde oluşan renk değişikliklerini önlemek için yüksek korumalı güneş kremi kullanmalısınız. Çünkü her ne kadar doğum sonrası bu lekeler kendiliğinden geçecek olsa da güneşin zararlı etkisi durumu kalıcı hale getirebileceği için güneş kremi kullanmada yarar vardır.

Doğum sonrası cilt problemlerinden diğerleri de sivilce problemi ve saç dökülmesidir. Bu duruma hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişiklikler ve cildin bu dönemde hassas hale gelmesi neden olmaktadır. Sivilce problemi için cilt temizliğine dikkat etmeli ve doktorun verdiği antibakteriyel etkili kremleri kullanmalısınız. Diğer yandan, saç dökülmesi problemi için de doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Ancak saçlarınız asla çok ciddi dökülmeyecek dökülenlerin yerine de yenileri çıkacaktır. Bu nedenle bu konuda çok fazla endişelenmenize gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.