Maltepe Escort

Doğum Sonrası Estetik Ne Zaman Yaptırılabilir?

Doğum sırasında ve doğumdan sonra annelerin vücutlarında ciddi değişmeler olmaktadır. Kısa bir sürede bu inanılmaz değişiklikler anneleri üzmekte ve genellikle psikolojik sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durumdan hemen kurtulmak ve eski haline dönmek isteyen bayanlar bazen en kesin çare olarak estetik ameliyatı düşünmektedir. Ancak doğum, loğusalık ve emzirme dönemleri estetik kararı alınmadan önce iyice düşünülmesi gereken dönemlerdir. Güzellik ve bakım uygulamalarından bir tanesi olan estetik ancak doğru zamanda yaptırıldığında etkili sonuç veren yöntemlerdendir. Peki, doğum sonrası estetik ne zaman yaptırılabilir? Bu yazımızda sizler için araştırdık.

Doğum Sonrası Estetik Ameliyatın Zamanı

Öncelikle şu bilinmelidir ki, doğum sonrasında uygulanan bozulan yapıyı düzeltmeyi sağlayıcı estetik ameliyatlar emzirme, doğurganlık ya da doğum yapmayı engelleyen ameliyatlar değildir. Ancak yine de estetikten beklenen faydanın alınabilmesi için doğumdan sonra en az bir yıl kadar bir süre beklenmesi gerekir. Bu bekleme süresi iki durumdan dolayı önemlidir. Bunlardan birincisi bir yıl içinde hamilelik ve doğumdan kalan hormonal etkinin ancak ortadan kalkmasıdır. Sözü edilen hormonal etki ortadan kalkmadığı sürece yapılan tüm müdehaleler etkisiz kalacak ya da vücudun daha da bozulmasına neden olacaktır. Diğer yandan eğer bu dönemde yapacağınız güzellik, bakım ve egzersiz uygulamaları toparlanma sağlıyacaksa boşuna ameliyat yaşamanıza gerek kalmayabilir. İşte bu iki nedenden dolayı beklemek en iyisidir. Doğum sonrası estetik ameliyatın zamanını belirleyen bir diğer konu da ikinci bir hamilelik düşünülüp düşünülmediğidir. Yine aynı şekilde ikinci bir hamilelik düşünülüyorsa, estetik olmadan önce ikinci doğumdan sonra bir yıl geçmesi beklenmelidir. Bu süraç beklenmediği durumda yapılan müdehaleler ikinci doğumla birlikte boşa gidecektir. Kısacası ilk olarak vücudunuzun doğal iyileşme ve toparlanma süreçlerine izin vermelisiniz.

dogum-sonrasi-estetik-ne-zaman-yaptirilir

Her ne kadar estetik yaptırmak için en az 1 yıl beklemeniz önerilse de özellikle meme küçültme ya da protez ameliyatlarında bu süreç uzamaktadır. Çünkü meme dokusunun kendi ne kadar geleceğini ölçmek ve süt vermenin sekteye uğramaması için iyi doktorlar emzirmenin bitmesini beklemektedir.

Doğum Sonrasında Yapılan Estetik Uygulamalar

Doğum sonrasında oluşan vücut deformasyonuna göre uygulanan estetik yöntemler de doğal olarak değişmektedir. Elbette ki annelerin zaaflarına göre de yapılacak müdehaleler farklı olmaktadır. Ancak plastik cerrahlara gelen talepler araştırıldığında en fazla yapılan doğum sonrası estetik uygulamalar;

  • Gevşeyen karın derisinin çıkarılması ve gerdirilmesi
  • Meme küçültme
  • Kalçalardan ve fazlalık bölgelerden yağ çekme
  • Liposuction uygulamaları

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.