Maltepe Escort

Doğum Sonrası Göbek Eritme Egzersizleri

Bayanlar gerek hamilelik sürecinde hareketsiz kalmalarından gerekse de vücutlarında bir bebeği büyütmenin ve bu sırada da yaşanan hormonal değişikliklerin verdiği etki ile kilo almaktadır. Özellikle basen ve göbek gibi bölgelerden alınan kilolar estetik anlamda görüntü bozukluklarına neden olmakta ve yeni doğum yapan annelerin canını bir hayli sıkmaktadır. Göbekten alınan kilolar, emzirme döneminde anneler tam anlamıyla diyet yapamadığı ve belli bir süre estetik ameliyat da yaptıramadıkları için (bakınız. Doğum sonrası estetik ne zaman yaptırılabilir?) hızlı bir şekilde verilememektedir. Bu durumun yeni annelerin canını daha fazla sıkmamasının en etkili yolu ise doğum sonrası göbek eritme egzersizleri ile hızlıca sıkılaşmak ve göbek yağlarından kurtulmaktır. Yeni annelerin doğum sonrası göbek eritmesi için güzellik ve bakım önerilerine dikkat etmesi ve aşağıda resimlerle birlikte verdiğimiz egzersizleri düzenli bir şekilde yapması gerekmektedir.

Göbek Eritme Egzersizi 1-Mekik Hareketi: Bu hareket sayesinde ön karın kasları çalışmakta ve sıkılaşmaktadır. Günde 15-20 kez tekrarlanmalıdır.

gobek-eritme-egzersizi-1-mekik-hareketi

gobek-eritme-egzersizi-1-mekik-hareketi

Resimde de görüldüğü gibi öncelikle yere oturup dizlerinizi yarım kıvırın. Kollarınızı ensenizde birleştirin ve hızlı bir şekilde karnınız üzerinde eğilip bükülme hareketi yapın. Mekik ilk zamanlarda size oldukça zor gelecek bir hareket olduğu için 5 mekikten sonra 1-2 saniye dinlenme şeklinde toplam sayıyı tamamlayabilirsiniz.

Göbek Eritme Egzersizi 2-Sopalı Hareket: Sopalı hareket sayesinde karın kasları yanlardan da sıkılaşmakta ve forma girmekte, sarkmalar yok olmaktadır. Bu hareket de günde en az 50 kez yapılmalıdır. Çok zorlanılacak bir hareket olmadığından tek seferde 50 kez yapılmalıdır.

gobek-eritme-egzersizi-2-sopali-hareket

gobek-eritme-egzersizi-2-sopali-hareket

Sopalı hareket için ayakta dimdik durun. Elinize aldığınız sopayı resimdeki gibi omuzlarınızda tutun. Daha sonra sopa ile birlikte bel çevrenizde hızlı hızlı sağa ve sola dönün. 25 sağ 25 sol tarafa döndükten sonra 25 kere de sopa ile yine resimdeki gibi yere oturup kalkın.

Göbek Eritme Egzersizi 3-Şınav Hareketi: Şınav hareketi de göbek eritmek için etkili hareketlerden biridir. Yine hem ön karın kaslarını hem de yan karın kaslarını sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. İlk etapta günde 10 şınav çekilmeli, gerekirse bu sayı arttırılmalıdır.

gobek-eritme-egzersizi-3-sinav-hareketi

gobek-eritme-egzersizi-3-sinav-hareketi

Şınav için resimdeki gibi yere dümdüz uzanın. Tüm yükü kollarınıza ve ayakuçlarınıza verin. Ardından kalçanız dümdüz kalacak şekilde kollarınız ve ayaklarınız yardımıyla vücudunuzu aşağı ve yukarıya hareket ettirin.

Bu hareketler dışında aşağıda vermiş olduğumuz hareketleri de günlük sayılarına uygun olarak yapmanız sonucunda çok kısa sürede göbeğinizin eridiğinin siz de farkına varacaksınız. Aşağıda resimleri verilen hareketleri günde 15 kez yaparak başlayabilirsiniz.

 

 

gobek-eritme-egzersizi-4

gobek-eritme-egzersizi-4

gobek-eritme-egzersizi-5

gobek-eritme-egzersizi-5

gobek-eritme-egzersizi-6

gobek-eritme-egzersizi-6

gobek-eritme-egzersizi-7

gobek-eritme-egzersizi-7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.