Maltepe Escort

Doğum Sonrası Lekeler ve Çatlaklar İçin Bitkisel Yağlar

Hamilelik döneminde oluşan lekeler sadece yüz ve ellerde belirmiyor. Vücudun farklı bölgelerinde farketmediğiniz lekelerle cilt rengine göre belirginleşebiliyor. Hızlı kilo alımına bağlı oluşan çatlaklar da doğumdan sonra biraz kilo verdiğinizde görünür hale geliyor. Son yıllarda bu lekeler ve çatlak izleri için estetik oerasyonlara razı olanların sayısı da oldukça arttı.

Hamilelik sırasında düzenli ve doğal bakımla cilt lekelerinin daha az miktarda ve daha az şiddetli olmasını sağlayabilirsiniz. Doğal yağlarla doğum çatlaklarının oluşmasını azaltabilirsiniz. Derin çatlaklar haline gelmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Doğuma hazırlanırken özellikle 6. Aydan itibaren kilo artışlarını hissettiğiniz dönemde hem karın çevresinde hem de kol ve bacaklarda çatlaklar oluşabilir. 15 kilonun üzerinde kilo alanlar ve hamileliğe normal kilosunun üzerinde başlayanlarda ikinci, üçüncü doğumlarda bile yeni çatlaklar oluşabilir.

Doğal zeytinyağı hamilelik boyunca en sık başvuracağınız ve en çok faydasını göeceğiniz yağların başında yer alır. Cildin nemini artırırken içeriğindeki E vitamini ile cildin yenilenmesini sağlar. Hamilelik sonrası kullanımda da etkilidir, zeytinyağı yaşlanmayı geciktiren ve kırışıklığı önleyen doğal bir reçededir.

Buğday yağı hem doğum lekeleri için etkili bir yardımcı hem de cilt yenileyicidir. Düzenli kullanımında cilt yaşınız olduğunuz yaştan genç kalabilir. B, D, E vitaminleri ve keratin içerir. Cildinizi, saçlarınızi ve zayıflayan tırnaklarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

İncir Çekirdeği Yağı özellikle doğum sırasında oluşan çatlaklarda yardımcınız olabilir. Yeni oluşan çatlakları önleyici etkisi bulunur. İncir gençleştirme özelliği yüksek olan sayılı meyveden biri olduğu halde cilt maskelerinde direk kullanımında kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Yeniden yapılandırıcı özelliğinden faydalanmak için incir çekirdeği yağını kullanabilirsiniz. Gözaltı morlukları ve siyah noktaların temizlenmesinde de oldukça başarılıdır.

Badem Yağı hamilelik sırasında bebeğin gelişimden dolayı vücudun hücre yenilenmesi konusunda yetersiz kaldığı zamanlarda tercih edilen diğer bir E vitamini içerikli yağdır. Çatlakların oluşmaması, cildin elastikliğini kaybetmemesinde etkilidir.

Vücudunuza doğal yağlarla masaj yaparak çatlakları büyük oranda engelleyebilirsiniz. Tabi bu yardımcı çalışmalardan en yüksek başarıyı kazanabilmek için, yeterli miktarda su içmek gereklidir. Zorlayıcı olmamak koşuluyla hareket halinde olmak ve egzersizlerle kan dolaşımını da artırmak gerekir.

 

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: Hamilelikte Oluşan Çatlaklar İçin Evde Yapabileceğiniz Uygulamalar | Agucuk.net

  2. Pingback: Hamilelikte Çatlakları Önleme Yöntemleri | Agucuk.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.