Maltepe Escort

Doğum Sonrası Sıkılaştırıcı Egzersizler

Hamilelik süreci pek çok kadının kısa bir sürede fazla miktarda kilo aldığı sayılı dönemlerden biridir. Hamilelik öncesinde normal kiloda olan kadınların bile 8-9 kilo alması gerekir. Doğumdan sonra alınan kilonun bir miktarı ya da tamamı verilebilir. Yine de karın bölgesinde sarkma, bel bölgesinde yağlanma ve süt emzirmekten dolayı göğüslerde şekil değişikliği yaşanır.

Doğum sonrasında sıkı diyetler yapılamayabilir. Ya da diyetler kilo vermeye yardımcı olsa da vücudun toparlanmasına genelde yardım etmez.

Birkaç egzersizle doğumdan sonra vücudu sıkılaştırmak hatta daha biçimli hale getirmek mümkün olabilir.

Karın Sıkılaştırma için Omuz mekiği

Yere sırtüstü dizlerinizi kırarak uzanıp, ellerinizi yanlara uzatın. Burundan nefes alarak ve karın kaslarını sıkarak yerden doğrulun. Bu hareket karın bölgesindeki iç karın kaslarının sıkılaşmasını sağlar.

omuz-mekigi

Kol kaslarını çalıştırma

Oturduğunuz yerde bacaklarınız uzanmış olarak, kollarınızı havaya kaldırarak her kol için 10-15 defa kaslarınızı çekecek şekilde kolunuzu hareket ettirin. Bu hareket sarkan kollar, yeterince çalışmamış kol kasları için faydalıdır. Göğüslerin toparlanması kol kaslarının güçlü oluşuyla paraleldir.

yan-yaglari-yakma

Yan yağları yakma

Aynı şekilde oturarak, sağ ve sol 2 ayrı seri olacak şekilde belden yana dönme hareketiyle bel bölgesindeki kasları hareket ettirebilirsiniz.

Bu egzersizler için her gün 15-20 dakika ayırabileceğiniz gibi, bebeğinizle birlikte yaparak oyun haline de getirebilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce vücudunuzu hazırlamak için nefes egzersizlerine zaman ayırabilirseniz karın bölgesi hareketlerinden daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Düzenli egzersiz ve vücudun hareketli olması kan dolaşımını düzenler ve duruş bozukluklarını engelleyerek daha fit bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.