Maltepe Escort

Doğum Sürecinde Sosyal Hayat

3

Her anne ve adayı doğum öncesinde ve sonrasında farklı bir sosyal çevre içerisinde bulur kendisini. Bunun sebebi annelerin doğum süreçleri boyunca daha önce sürekli içerisinde bulundukları sosyal yaşam çevresinden tam ya da yarı bir şekilde kopuş sağlamalarındandır. Her ne kadar bu tip doğum sırasında gözümüze çarpan vakalar bir noktaya kadar sınırı aşmış olsa da günümüzde bu sorunlar üzerinde iyileştirme yoluna gidiyor. Annelerin doğum sırası boyunca dışarıdan herhangi bir kopuş sağlamamaları için onlara yönelik özel etkinlikler yapılıyor ve buna bağlı olarak kimi zaman özel eğitmenler tarafından psikolojik destekler veriliyor. Zira anneler hamilelik sırasında dışarıya çıkmamalarının nedenini genellikle fizyolojik değişimden kaynaklandığını vurgulamaktadır. Bu yüzden bu türden sosyolojik sıkıntı çeken annelerin genellikle psikolojik danışman altında belli etkinlikleri izlemesi gerekir. Bu şekilde kendisi gibi anne gruplarıyla tanışıp, kaynaşan anne artık sosyal olarak kendisini daha güvenli hissedecektir.

Bildiğiniz üzere sosyal yaşam sadece anneler değil günümüzde diğer bireyler için de oldukça sorun haline gelmiş durumda. Nitekim insanlar hayatlarını mekan, zaman kavramları üzerine inşa edendir. Dolayısıyla kendisini belli bir yerde, belli bir zamanda var edemeyen kişiler için sosyal yaşam her zaman başat olarak bir sorun haline gelmiştir. Bu koşullar altında son birkaç yıldır gelişen psikolojik danışman katkısıyla “yaşam” koşulları kendi kurumlarını, aktörlerini ve bir ölçüde de trendlerini yaratmış durumda.

2

Bu noktada sonuç olarak 2000’li yılların başından bugüne sosyal yaşam çatısı altında alternatif diyebileceğimiz oluşumlar, mekanlar, inisiyatifler ve insanlar arasında belli birtakım duvar, ağlar varken bu tür danışman mecraları gittikçe daha ticari bir yapıya evrilmekte. Diğer yandan yalnızca piyasa koşulları değil aynı zamanda kentsel dönüşüm, soylulaştırma gibi politikalar sonucunda da alternatif mekanların ve bireylerin yok olmasıyla karşılaşmış durumdayız. Bu noktadan hareketle bilhassa hamile kişiler için tavsiyemiz şayet hamilelik sürecinde sosyolojik olarak belli sorunlar içerisine girdiğinizi hissediyorsanız o vakit kendi sağlığınız açısından bizzat kendinizin belirlemiş olduğu koşullara uygun olarak bir danışman yardımı alınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.