Maltepe Escort

Doğum Yapmış Kadınların Kabusu: Vajinit ve Tedavisi

Kadınların kabusu olan vajinit bir enfeksiyon hastalığı olup özellikle gebelik ve cinsel ilişki sonrası bulaşmaktadır. Enfeksiyon hastalığıdır, bu hastalığa mantarlar ve bakteriler sebep olmaktadır. Hastalığın meydana gelmesinden sonra vajinada enflamasyon gerçekleşmekte ve bu nedenle kadınların yaşam kalitesi ve anne sağlığı olumsuz yönde etkilenmektedir.

Ciddi bir enfeksiyon hastalığı olan vajinit sanıldığının aksine sadece cinsel yolla bulaşmayıp vajinada zaten var olan mantarın uygun koşullar bularak üreyerek semptoma neden olmasından kaynaklanmaktadır. Bu semptomları tetikleyen durumlar ise ıslak çamaşır veya mayo, hava almayan kumaşlar, deodorantlar, antibiyotik kullanımı ve gebelik olarak sıralanabilmektedir.

Vajinit Belirtileri

Vajinitte en önemli belirtilerden birisi vajina içinde kaşıntıdır. Bunun yanında farklı renkli akıntılar da görülüyor. Genelde akıntı bol miktarda ve yeşilimsi, sarımsı ya da süt beyaz koyu renklerdedir. Diğer yandan belirgin vajinit belirtilerinden diğerleri de cinsel ilişki sırasında ağrı ve zaman zaman kanamalar şeklinde kendini göstermektedir.

Vajinit Tedavisi ve Önlem Yolları

Vajinit tedavisi doktor kontrolünde ağızdan alınan hap ve fitillerle yapılmaktadır. Ayrıca, doktorlar vajinadaki kaşıntıyı engellemek için merhem şeklinde vajinaya uygulanacak ilaçlar da verebilmektedir. Tıbbi tedavinin dışında yardımcı bitkisel tedaviler de bulunmaktadır, ancak doktora başvurmadan hiçbiri kullanılmamalıdır.

Vajinitin en iyi önlem yolları hijyen ve o bölgenin kuru tutulması esasına dayanmaktadır. Nemlenmeyi dolayısıyla da mantar üremesini önlemenin en iyi yolları pamuklu iç çamaşırları giymek, vajinayı temiz tutmak ve temizliği önden arkaya yapmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.