Maltepe Escort

Doğumda Nefes Teknikleri Hayati Önem Taşıyor!

Doğum sırasında annenin doğru bir şekilde nefes alması oldukça önemlidir. Doğru nefes teknikleri bu nedenle doğum öncesinde çalışılarak mutlaka öğrenilmelidir. Doğru nefes almak doğuma iki şekilde yarar sağlamaktadır. Bunlardan birisi doğru nefes alarak bebeğin doğumuna yardın etmek ve bebeğin vajinadan geçişi esnasında oksijen alamamasını tolere etmektir. İkinci yararı ise annenin nefes alıp vermekle uğraşırken ağrıya konsantre olamaması nedeniyle daha az ağrı duymasıdır.

dogum-icin-hazirlik-dogru-nefes-egzersizleri

dogum-icin-hazirlik-dogru-nefes-egzersizleri

Doğum sırasında annenin birbirinden farklı birkaç tekniği sırayla uygulaması gerekmektedir. Bu teknikler arasında geçiş yapmak ise acı çektiğiniz o anlar sizin için hiç de kolay olmayacaktır. Hal böyle olunca da doğru nefes çalışmaları alıştırma olarak mutlaka doğumdan önce çalışılmalıdır. Öncelikle doğumun aşamaları nasıl nefes alınacağını belirleyeceği için buna göre çalışma yapılmalıdır. Doğumun ilk aşamasında bebeğin vajinadan itilmesini kolaylaştırmak için sancıların sıklaşması gerekmektedir. Bu aşamada annenin derin derin nefes alması gerekmektedir. Doğumun başladığının ebe tarafından ıkın şeklinde belirtilmesiyle birlikte anne bu kez nefesini tutup bırakarak ıkınmalıdır.

Son aşama bebeğin başının dışarı çıkmasıdır. Bu durumda ebe yine anneyi daha fazla ıkınma şeklinde uyarır. Ebeden bu komutu alan anne bu kez tuttuğu nefesi bırakmalı ve kesik kesik hızlı nefes almalıdır. Doğum sonlandığında da artık işlem tamamlanmış olduğundan normal nefes alma temponuza dönebilirsiniz. Bebeğiniz hayırlı, sizin için de geçmiş olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.