Maltepe Escort

Doğumdan Sonra El Titremelerim Arttı, Neden?

Sitemize annelerden en çok gelen soruların başında el titremesi ve zaten var olan titremelerin doğumun ardındaki süreçte arttığı geliyor. Doğum sonrasında artan el titremelerinin nedenlerini uzmanlardan aldığımız cevaplarla sizlere açıklamak için anne sağlığı bölümümüzde bu yazıyı hazırlamayı uygun gördük.

El Titremeleri Neden Olur?

El titremesi denildiğinde ilk akla gelen rahatsızlıklar nörolojik hastalıklar olmakta, bu nedenle de doktorlar dahi el titremesi şikâyetleri konusunda titiz davranmaktadır. Şüphelenilen ilk hastalık Parkinson olmakla birlikte gençlerde bu hastalığın çok nadir görülmesinden dolayı doğumdan sonra ortaya çıkma olasılığı oldukça azdır. Genç annelerin el titremeleri yorgunluk, düşük kan şekeri, depresyon ya da vitamin eksikliğinden kaynaklanabilmektedir. Bir diğer el titremesi nedeni ise tiroid hastalığıdır.

yeni-annelerde-el-titremesi

yeni-annelerde-el-titremesi

Peki, El Titremesi Doğumdan Sonra Neden Artar?

Hamilelik süreci ve doğum anneler için oldukça zorlu bir süreçtir. Bir bebeği oluşturmak için anne bedeni neredeyse tamamen değişmekte, hormonal dengeler alt üst olmaktadır. Bu nedenle annenin vücudunda vitamin eksikliği, tiroid hastalıklarına bağlı rahatsızlıklar, vitamin eksikliği ve yorgunluğun artması oldukça normaldir. Ancak, el titremesi sıklaşan anneler mutlaka doktora başvurmalı çok düşük bir olasılık da olsa nörolojik bir rahatsızlığı olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Uzmanlar gerekli testleri yaptıktan sonra gerekli takviyelerde bulunacak, tiroidden kaynaklı bir durum varsa anneyi hemen tedaviye alacaktır. Konuyla ilgili sorusu olanların yazının altından yorum yaparak bizlere iletmesini rica ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.