Maltepe Escort

Doğurganlığı Arttırmak İçin Ne Yemeli ?

Gebelik konusunda şansını deneyen çiftlerin birçoğu, hayatlarında farkında olmadan yaptığı birtakım beslenme ve yaşam tarzı hataları sonucunda hamile kalma sürecinin uzamasına neden olabilmektedir. Öncelikle anne adayı doğurganlık özelliğini etkin hale getirebilmek için önce beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Her hastalığın temelinde beslenme sorunu olduğu unutulmamalıdır .

Gebelik planlamaya başlamadan önce, folik asit takviyesi gerek hazır tabletler halinde gerekse folik asit açısından zengin meyve ve sebzelerden alınmaya çalışılmalıdır. Peki gebeliğe hazır bir vücut için gerekli besinlerin miktarları ve çeşitleri nelerdir? Vücudun her daim ihtiyaç duyduğu proteinler, bu dönemde kat kat gerekli olup en fazla ihtiva eden besinler yumurta, baklagiller , ceviz ve benzeridir. Omega 3 yağları, zeytinyağı, tereyağı vücudun ihtiyaç duyduğu yağları alabilmesi için çok önemli kaynaklardır. Bu dönemde her türlü trans yağlar normal bireylere zarar verdiği gibi gebelik düşünen kişi için de uzak durulması gereklidir.

Su tutma sonucunda ödem ve şişkinlik meydana getiren tuz tüketimi sınırlandırılmalıdır. Salam, sosis ,sucuk gibi işlenmiş et ürünleri, tüm konserveler, kızartmalar beslenme listesinden tamamen çıkarılmalıdır. Ayrıca tatlandırıcılı ve şekerli besinler ile tüm unlu mamullerden de uzak durulması gerekmektedir. Bunların yerine doğal meyve ve sebzeler ,ev yoğurdu, doğal kefir, ev yapımı zeytinyağlı yemekler tercih edilmelidir. Bunun yanında beta karoten içeren A vitamini bakımından zengin havuç, demiri bol vücudu temizleyen tere ve roka ,lahanagiller ( karnabahar, brokoli, her tür lahana ) ,bağışıklığın olmazsa olmazı taze ve kuru soğan ,doğal antibiyotik olan sarımsak, hamilelik esnasında da faydaları saymakla bitmeyen hurma ,protein deposu mercimek ve baklagiller gebelik şansını artıran mucize yiyeceklerdir . Üç ay boyunca bu besinlerle düzenli ve yeterli şekilde tüketen kadınlarda doğurganlığın arttığı gözlemlenmiştir . Çünkü yaşam ve beslenme biçimi doğurganlığı birebir etkilemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.