Maltepe Escort

Doğurganlığı Arttırmanın Yolları

Doğurganlığı Arttırmanın Yolları : Her kadının rüyalarını süsleyen bir düş gibidir anne olmak.Çoğu kadın kariyer sebebiyle çocuk sahibi olmayı erteleme yoluna gider. Peki ama nereye kadar annelik duygusundan yoksun kalabilir ? Geç kalmış hissetmemek ve kötü süprizlerle karşılaşmamak için ideal doğurganlığı arttırmanın yollarını sizlerle paylaşacağız.Artık kendinizi bir aile kurmak için hazır hissediyorsanız tamda sizler için hazırlanan bu listeye göz atmalısınız.

1-Sağlıklı beslenin : Üreme potansiyelinizin maksimum seviyeye çıkması için sağlıklı beslenmek aşırı önemlidir.Folik asit deposu olan yeşil yapraklı sebzeler,demir içeren kırmızı et ürünleri,kalsiyum içeren süt ürünleri,çinkodan zengin olan kuşkonmaz ve lifli besinler doğurganlığı arttırmaktadır.Yeni araştırmalara göre az yağlı süt ürünleri doğurganlığa zarar vermektedir.Uzmanlara göre normal yağ oranı içeren süt ürünlerinin tüketilmesinde fayda olmaktadır.

2-Hafif egzersiz : Yüzmek,temiz havada bolca yürüyüş yapmak gibi vücudunuzu zorlamayan egzersizler size ve sağlığınıza iyi gelecektir.Ancak her durumda kendine özgü bazı durumlar olabileceği gibi hamile kalmaya karar verdiğiniz zaman doktorunuzla da konuşarak bazı konulara dikkat etmeniz gereklidir.

3-Bilinçaltınızı rahatlatın : Araştırmalara göre stresin yumurtlama ve döllenme süreçlerini fazlasıyla olumsuz yönde etkilediğini ortaya koymaktadır. Ayrıca sürekli hamile kalıp kalmadığınızı merak etmeniz de bilinçaltınıza ters sinyaller vermektedir.

4-Hayal edin : Hamile kalıp kalmadığınızı merak etmek yerine stres yapmak yerine bu süreci gözünüzün önünde canlandırın,hayallerinizde canlandırmak faydalı olacaktır.

5- Güvenli seks yapın : Klamidya gibi cinsel yollarla bulaşan hastalıklar üreme tüplerini etkileyerek döllenme açısından aşırı büyük sorunlar yaratmaktadır.Güvenli seksi tercih ederek ve düzenli kontroller yaptırarak doğurganlığınızı olumsuz yönde etkileyecek cinsel hastalıklardan korunmayı sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.