Maltepe Escort

Doğurganlığınızı Korumanın Yolları

Vakti geldiğinde bütün kadınlar bir bebek sahibi olmayı hayal eder. Anne olabilmek için sağlıklı bir bünyeye sahip olmanız gerektiğini ancak çocuk sahibi olmaya karar verdiğinizde fark edebilirsiniz. Yetişkin bir kadın olarak çocuk sahibi olmak istediğinizde sorunlarla karşılaşmamak için şu an hamile kalmayı düşünsenizde, düşünmesenizde sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Sağlıklı Beslenin;

Doğurganlığınızı korumak için, sağlıklı beslenme vücudunuzun dirençli olmasının anahtarıdır. Bağışıklık sisteminizin güçlü olması sizi tüm hastalıklardan korurken, iç organlarınızın da sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Sağlık Kontrollerini Düzenli Yaptırın;

Yetişkin her kadın için rutin jinekolojik muayeneler gereklidir. Ülkemizde ancak hamile kaldıktan sonra jinekolojik muayeneye gerek duyulması bir alışkanlık haline gelmişse de, yetişkin bir kadın olduğunuzda düzenli kontrollerinizi yaptırmalısınız. Cinsel hayatınızın olup olmamasından bağımsız rahminizin, idrar yollarınızın, hamileliği etkileyecek diğer değerlerinizin, kan değerlerinizin kontrolünü düzenli olarak yaptırmamız gerekir. Doğurganlığınızı korumak için, herhangi bir rahatsızlığınız olmaksızın  yılda en az bir kere genel kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Sigara ve Alkolden Uzak Durun;

Sigara alışkanlığı kandaki oksijen miktarını azaltır. Hücre yenilenmesini yavaşlatan bu durum daha erken yaşlanmaya sebep olur. Sigara aynı zamanda kan damarlarını da daraltarak dolaşım fonksiyonunun yetersiz kalmasına sebep olur. Bu iki neden bir araya geldiğinde düzenli sigara alışkanlığı olan kadınların ilerleyen yaşlarda kısırlık tehlikesiyle karşılaşma oranı yüksektir.

Alkol kullanımı alışkanlık halindeyse hamilelik süresince bebeğiniz zarar görebilir. Ayrıca düşük tehlikesine sebep olan alkolün, hamile kalmayı güçleştirme olasılığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Döllenmek üzere bekletilen yumurtanın sağlıklı olması açısından özellikle hamile kalmaya karar verdiğinizde alkol kullanmıyor olmanız önerilir.

Stresten Uzak Durun;

Günümüzün koşullarında stresten uzak durmak ne kadar zor olsa da, günlük hayatınızda stresle baş etmenin yollarını bulmalısınız. Sürekli gergin, mutsuz, kendini yetersiz hisseden bireylerde hormon değerleri, hamile kalınması istediğinde daha elverişsiz olur. İçinde bulunduğunuz stresli ortamlarda, gerilmemeye çalışmalı, sorunların çözümüne odaklanmalısınız. Gerginliği bir kenara bırakıp, kendinize yeni uğraşlar edinmeyi deneyebilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapları Kullanımı;

Sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmak için doğum kontrol yontemleri hakkında bilgili olmanız gerekir. Doğum kontrol hapları, kullandığınız dönemlerde sizi istenmeyen gebeliklerden korurken, hamile kalmaya karar verdiğinizde hamileliği kolaylaştıran bir etkiye sahip. Hormon düzenleyici etki yarattığı düşünülen haplar, hamile kalmaya karar verdiğinizde süreci kolaylaştırıyor. Doğum kontrol hapı kullanan kadınların, bıraktıktan sonraki yumurtlama dönemlerinde hamile kalabildikleri istatistiklerle saptanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.