Maltepe Escort

Düşükten Ne Kadar Sonra Hamile Kalınabilir?

Düşükten sonra tekrar hamile kalmak pek çok kadın için endişe verici bir konudur. Tekrar aynı şeyleri yaşama kaygısı, daha önce neden düşük olduğuna anlam verememek, aslında çocuk sahibi olmak isteyen kadının zihnini meşgul etmeye devam eder. Bu soruları geçmişte bırakıp, tekrar anne olmaya kendinizi hazır hissettiğinizde, tekrar hamile kalmak için ne kadar beklemeniz gerektiği, sağlıklı bir hamilelik ve doğum için neler gerektiği gibi konular üzerinde düşünmeye başlayabilirsiniz.

Düşükten Sonra Tekrar Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeli?

Yapılan araştırmalar, anne adayının düşükten sonra hamile kalmak için, belirli bir süre beklemesi gerektiğini belirten sonuçlar vermemiştir. Ancak bir önceki hamilelikte yolunda gitmeyen şeyleri gözden geçirmek için hamilelik öncesinde bir uzman kontrolü faydalı olacaktır.

Normal koşullarda herhangi bir sağlık sorunu olmadığında, düşük sonrası yeni bir hamilelik için beklemek gereken süre 3-4 ay gibi bir süredir. Bu süre annenin ihtiyaç duyduğu folik asit ve demir seviyesi açısından güçlenmesine yeterli gelecektir.

Ancak bazı durumlarda doktorunuz düşük sonrasında tekrar hamile kalmak için bir süre beklemenizi önerebilir. Tekrar hamile kalmak için doktorunuzun daha uzun süre beklemenizi önerdiği durumlardan bazıları şunlardır;

Enfeksiyon;

Eğer vücudunuzda bir enfeksiyon varsa, bu enfeksiyonun düşüğe neden olduğu düşünülüyorsa, tedaviniz bitmeden hamile kalmanız önerilmez.

İki ve daha fazla düşük yapmış olmak;

İki veya daha fazla düşük yaşamışsanız, tekrarlayan düşükle ilgili sebeplerin araştırılması ve uygun tedavilerin denenmesi gerekir. Bu süre biraz uzayabilir ancak hamileliğinizin tekrar düşükle sonuçlanmaması için gereklidir.

Duygusal olarak yeni bir doğuma hazır olmamak;

Yeniden hamile kalmak için anne adayının yeniden kendi hazır ve güçlü hissetmesi gerekir. Hamilelik gibi yorucu döneme ve sonrasında bebekle birlikte şekillenecek hayata anne adayının tam anlamıyla hazır hissetmesi gerekir.

Eşinizin bebek için henüz hazır olmaması;

Düşükle sonuçlanan hamilelikler eşler için benzer biçimde sarsıcıdır. Hamilelik boyunca desteğine ihtiyaç duyulacak eşin de, yeniden baba olmak için hazır hissetmesi önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.