Maltepe Escort

Düzenli Yemek Yemek Alışkanlığı Olsun

Bildiğiniz üzere bir yetişkinin bile gün içerisinde düzenli yemek yemek alışkanlığına sahip olması hayatının en elzem şeyi iken bir çocuğun gelişim çağında düzenli yemek yemek alışkanlığına sahip olması anlayacağınız üzere kaçınılmaz bir durumdur. Bugün dünyanın birçok yerinde çocukların belli bir yaştan sonra obez olmaya yönelik eğilimleri olduğu söyleniyor. Bu ve bunun gibi yemk yemeye dayalı sağlıksal problemler genel olarak düzenli yemek yemek alışkanlığı olmayan kişilerde gözükür.

Kids eating a healthy meal in the kitchen

Şayet çocuğunuzuz gelim çağında onun düzenli yemek yemesini istiyorsanız öncelikle kendi yemek yemek programınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Zira kendi alışkanlıklarınız düzenli değilse çocuğunuzunkini de yapmak bir o kadar zor olacaktır.

children playing with fruit

Düzenli yemek yemek alışkanlığı kazanmak için gün içerisinde yemek yediğiniz zaman dilimlerini kaçırmamanız önerilir. Bunun yanı sıra proteinli, bol lifli şeyler yemenizde de fayda var. Ayrıca yemeklerinizin yanı sıra sindirim sisteminizin doğru çalışmasını istiyorsanız o halde gün içerisinde mutlaka suyu yanınızdan eksik etmeyin. Unutmayın siz yemek yemek alışkanlığınızı düzene soktuktan sonra çocuğunuzunki de düzene girecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.