Maltepe Escort

Ekim Ayında Bebek Beslenmesi Önerileri

Mevsimine göre beslenme çocukların sağlığı ve gelişimi için çok önemlidir. Bu nedenle her ayda mevsimi olan sebze ve meyvelerin taze olarak tüketilmesine özen gösterilmelidir. Gelişim dönemine ay ay bebek beslenmesi konularımızı bitirmenin ardından artık bu kategorimizde her aya göre beslenme önerileriyle karşınızda olacağız.

Deniz Ürünleri Grubu

Bebek ve çocuk beslenmesinde en az haftada bir tüketilmesi gereken deniz ürünlerinin de mevsiminde tüketilmesi önemlidir. Ekim ayında çinekop, tekir, sardalya, barbunya, kılıç ve palamut balıklarının mevsimidir. Bu nedenle bebeğinizin balık ihtiyacını bu türlerden karşılamanızı öneririz. Küçük çocuklarda balık didiklenerek veya haşlanıp püre haline getirilerek yedirilebilir.

ekim-ayi-cocuk-beslenmesi

ekim-ayi-cocuk-beslenmesi

Meyve Grubu

Ekim ayı denildiğinde akıllara gelen üzüm, elma, muz, ceviz ve fındık gibi meyveler mevsiminde taze taze çocuklara yedirilmelidir. Dişleri çıkmayan bebelik dönemindeki çocuklar için bu meyveler püre ya da meyve suyu halinde tüketilmelidir. Kuruyemişlerin boğaza ve buruna kaçma tehlikesini önlemek için çocukların yiyebileceği duruma getirilmesi önemlidir. Bu konuda anneler dikkatli olmalıdır.

Sebze Grubu

Yer elması, pazı, mantar, havuç ve ıspanağın tam mevsimidir ekim ayı. Bu sebzeler püre haline getirilerek, sebze çorbası şeklinde çocuklara yedirilebileceği gibi kırmızı et kullanılarak da faydaları arttırılabilmektedir. Bu konuda ‘Bulgurlu ıspanaklı köfte tarifi’mize bakarak güzel tarifi çocuklarınıza yapabilirsiniz. Bu köftenin 6 aydan büyük bebekler için uygun olduğu unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.