Maltepe Escort

Emzirirken Hamile Kalan Bayanlar Emzirmeye Devam Edebilir Mi?

Korunmaya bayanlarda ve bazende eğitim düzeyinin düşük olduğu toplumlarda korunma yöntemlerinin fazla uygulanmadığı durumlarda emzirme dönemindeki anneler başka bir gebelik yaşayabilmektedir. Bizim toplumumuzda hamilelik döneminde annelerin emzirmeyi durdurması aksi halde anne ve bebeğe zarar geleceği düşüncesi bulunmaktadır. Hatta bu durum ‘süt korur’ ya da ‘süt vurur’ şeklinde halk dilinde isimlendirilmektedir. Peki, bu inanış ne kadar doğrudur? Emzirirken hamile kalan bayanlar emzirmeye devam edebilir mi? sorusuna uzmanlar yardımıyla cevap arıyoruz.

Öncelikle konuyla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda halk arasında emziren annenin hamile kalması durumunda emzirmeye devam ederse düşük yapacağı, hamile olunan bebeğin gelişmeyeceği ya da emen bebeğin hastalanacağı gibi durumların gerçeği yansıtmadığı bulunmuştur. Ancak, elbetteki hamilelik sırasında sütün miktarında ve yapısında bazı değişiklikler olmaktadır. Bu nedenle lezzet değişikliklerinde emen bebek memeyi reddedebilmekte ya da süt azaldığı için erken anne sütünden ayrılma yaşanabilmektedir.

Hamileyken emzirmenin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmanın yolu eğer süt azsa ya da bebek erken memeden kesilmek zorunda kalırsa doktor kontrolünde ek gıdaya geçilmesidir. Diğer yandan süt azalmasının çok ciddi yaşanmaması için annenin beslenmesine dikkat etmesi de oldukça önem taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.