Maltepe Escort

Emzirirken Normal Sütyen Giymek Zararlı mı?

Bebeğinizi emzirirken nasıl giyeceğiniz konusunda soru işaretleriniz mi var? O halde yazımızın devamında merak ettiklerinize dair yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Hamileliğinizde özellikle hamileliğin son dönemlerinde göğüslerin büyür. Bu doğum sonrasında bebeğinizi emzirmek için vücudun kendini hazırlamasının işaretidir.

Pek çok kadında göğüs bedeni 3 bedene kadar büyüyebilir. Bu dönemde yapacağınız alışverişlerde, tercih edeceğinizin sütyeni, doğum sonrasında da kullanacağınız bir model olan emzirme sütyenlerinden seçebilirsiniz. Aynı zamanda emzirirken kullanamayacağınız modellerden de uzak durmanız gerekir.

Balenli, destekli ya da alt kısmında tel olan sütyenleri emzirirken kullanmak sağlıklı mı? 

Alışkanlık olarak göğüsleri biçimli gösteren ya da sarkmasını önleyen balenli veya tel destekli sütyenleri kullanıyor olabilirsiniz. Ancak emzirmeye başladığınızda bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekir.

Göğüsleriniz hamilelik ve emzirmeye devam ettiğiniz süre içersinde şekil değiştirme eğilimindedir. Kullanacağınız destekli sütyenler, göğüslerinizde yaşanan doğal değişimleri baskılayabilir.

Bu tür sütyenlerde kullanılan malzemeler belirli bir form kazandırmak için seçildiği için, göğsünüze baskı yapabilir. Göğsünüzün ağrımasına sebep olabilir.

Emzirirken göğüsleriniz büyüyebilir ya da küçülebilir. Her iki durumdada emzirmeden sonra süt üretilmeye devam eder.  Sütün fazla olduğu, yeniden biriktiği zamanlarda destekli ve telli sütyenler göğüslerinizi rahatsız edebilir.

Bu durum tekrar ettiğinde bir süre sonra meme kanallarında tıkanma yaşanır. Mastit adı verilen göğüs kanalı tıkanıklığı kronikleşebilir. Memede sertlikler oluşabilir. Belirli sürelerle bebeğinizi emzirmenize engel olacak sorunlara yol açabilir. Tedavisi sırasında sütünüz azalabilir, bebeğinizin beslenmesiyle ilgili sıkıntı yaşanabilir.

Bu tip bir riski almamak için emzirme sütyeni ya da anne sütyeni olarak tabir edebileceğimiz rahat ve yumuşak sütyenleri tercih etmelisiniz.

Göğüslerinizdeki değişim doğumdan önce başlayacağı için, beklenen doğum zamanından en az 3 ay önce ya da ikinci 3 aylık dönemden itibaren, emzirme süresince kullanılmaya elverişli sütyenler kullanmalısınız.

Göğüs genişliğinizde yaşanabilecek değişiklikleri göz önünde bulundururak ve değişimli kullanabilmek için yeterli sayıda ve farklı bedenlerde sütyen almanızda fayda vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.