Maltepe Escort

Emzirmeyi Bırakınca Göğüsleriniz Eski Haline Dönecek mi?

Son zamanlarda anne sütünün faydaları ile ilgili yeni annelerin bilinçlendirilmesi için yapılan çalışmaların sıklığı arttı. Bu dönemde bebeği emzirmenin göğüslerin görünümünü bozacağı, kadının eskisi kadar çekici görünmeyeceği ile ilgili fikirleri olanlarla da karşılaştık. Sizin aklınızda da emzirmeyi bırakınca göğüslerinizin eski haline dönmesi ile ilgili bir soru olabilir.

Gerçekte kadınların yaşları ilerledikçe, göğüslerinin fiziksel görünümlerinde bebek sahibi olmasalar da, bebeklerini emzirmeseler de zaten bir değişim yaşanıyor. Yani sık sık kilo alıp veriyorsanız, kiloluysanız, sütyen tercihinde göğsün formda olması için seçim yapmıyorsanız ve düzenli egzersiz yapmıyorsanız, göğüsleriniz zaten zaman içinde sarkacak.

Diğer taraftan hamileliğin başlangıcından itibaren hormonların etkisiyle, vücut bebeği emzirmeye hazırlanıyor. Özellikle son aylarda daha dolgun olan göğüsler, doğumdan sonra sütün birikmesiyle daha da büyümüş oluyor. Hamilelikte alınan kilolarla birlikte ilk haftalarda kendinizi fazla genişlemiş, aldığınız kiloların farklı noktalarda toplanmış gibi hissedilmesi gayet normal.

Doğumdan yaklaşık 3 hafta sonra, göğüslerinizin hamilelik dönemindeki büyüklüklerine döndüklerini farkedebilirsiniz. Emzirmeye devam ettiğiniz süre boyunca bu boyutlarda kaldıklarını, kilo almaya devam etmediğiniz sürece, emzirmenin göğüslerinizi büyütmeyeceğini bilmenizde fayda var.

Bu dönemde kullandığınız destekli ve emzirmeye uygun sütyenler ilave sarkma ve deformasyonu engelleyecektir. Düzenli egzersizler göğüslerinizi sıkılaştırmada etkilidir. Normal koşullarda emzirmeyi bıraktığınızda ve hamilelik öncesi kilonuza döndüğünüzde göğüsleriniz eski boyutlarına döner. Hamilelik öncesindeki kadar formda ve çekici bir görünümde olmasalar da, yapacağınız egzersizlerle eskisinden daha iyi bir görünüme bile kavuşmanız mümkündür.

Emzirme yerine göğüs pompası kullanmak göğsü sarkıtır mı?

Gün içinde sürekli bebeğin yanında olmayan anneler ya da saati geldiği halde bebeği emziremeyen anneler sütü almak için göğüs pompalarına ihtiyaç duyabilir. Göğüs pompaları kullananlar da göğüs sarkması yaşadığı için bu durumu pompa kullanımı ile ilişkilendirebilirler. Ancak göğüs pompaları sarkmaya sebep olmaz. Farklı durumlar için uzmanların da önerdiği göğüs pompaları sütü meme ucundan çektiği için göğsün tamamıyla ilgili bir etkiye de sahip değildir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.