Maltepe Escort

En Çok Kilo Alınan Sonbahar Ayları İçin Annelere Öneriler

Hamilelik, doğum ve emzirme derken annelerin en büyük problemleri arasında fazla kilolar gelmektedir. Bu kritik dönemlerin ardından da beslenme önerileri konusuna dikkat ederek anneler bu fazla kilolarını vermeye çalışmaktadır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar bayanların en çok kilo aldıkları zamanı sonbahar ayları olarak belirlemiştir. Bu nedenle fazla kilolarından şikâyetçi annelerin özellikle sonbahar – kış aylarında beslenmelerine dikkat etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Sonbahar – kış aylarında kilo almanın en önemli nedenlerinin başında havaların soğuk olmasından dolayı hareketlerin kısıtlanması gelmektedir. Hem soğuktan dolayı hareketler azaltılmakta hem de spor isteği azalmaktadır. Bunun dışında insan vücudu biyolojik olarak kış soğuklarını atlatmak için yağ depolama eğilimindedir. Yağlar kişiyi soğuklara hale getirmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı en çok kilo alınan aylar hava sıcaklığının az olduğu aylar olup anneler aşağıdaki önerilere uyarak kilolarını korumalı ve kilo almayı sınırlamalıdır.

** Öncelikle sonbahar – kış aylarında hareketsizlikten korunmak için en azından güzel havalarda kısa mesafeleri yürüyerek kat edin.

** Beslenme düzeninizde değişiklikler yaparak çok karbonhidratlı yiyecek tüketmeyin. Bunun yerine kan şekerinizi düzenlemek için hem içinizi ısıtan hem de sizde tokluk hissi yaratan tarçın içerikli bitki çaylarından tüketin.

** Spor yapmayı ihmal etmeyin. Soğuk günlerde evde mutlaka sporunuzu yapın. Spor yaparken kesinlikle sebze ağırlıklı lifli gıdalarla beslenin.

** Turunçgiller yağ yakmaları ve kış hastalıklarına karşı korumaları nedeniyle sıkça tüketilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.