Maltepe Escort

En Erken Ne Zaman Sünnet Yaptırılabilir?

Sünnet Nedir?

Erkek çocuklarının doğduklarında penislerinin ucunda bulunan fazla deri parçasının, cerrahi müdahale ile alınması sünnet işlemi olarak tanımlanır.

İdrar akımını zorlaştırma ya da engelleme, tıkanıklıklara yol açma, uzun vadede idrar yolları enfeksiyonlarına yol açma gibi nedenlerle, sünnet işlemi çoğunlukla gerekli olan bir müdahaledir.

İdrar yolları enfeksiyonu riski, sünnet olmamış bir çocukta, sünnetli çocuğa göre 10 kattır.

En Erken Ne Zaman Sünnet Yaptırılabilir?

Yeni doğan bebeklerin hastaneden çıkmadan sünnet olmalarını gerektiren durumlarla zaman zaman karşılaşılmaktadır. Doğumdan sonra uygun görülerek, uzman tarafından yapılan sünnetin herhangi olumsuz bir yanı yoktur. Bebeğin normal gelişim düzeyini sağlayarak, uygun kiloda ve doğması gereken 9 ay 10 günlük sürelik bitiminde doğmuş olmuş, sünnet edilebilmesi için uygun koşulları sağlar.

Yine erken yaşlarda, 2 yaşına kadar çocukların sünnet edilmesi uygundur. Kişilik gelişimi henüz başlamadığı için, 0-2 yaş arası çocuklar sünnet işleminden olumsuz etkilenmez.

2-6 yaş arası yapılan sünnet işlemi çocukta olumsuz duygu ve korkular bırakır. Eğer 2 yaşına kadar tercih edilmemişse, çocuğun 6-10 yaşları arasında sünnet edilmesi daha uygundur.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.