Maltepe Escort

En İdeal Baba Olma Yaşı Nedir?

Anne kadar bir çocuk sahibi olmak isteyen babanın da yeterli bir yaşta olması gerekmektedir. Hem sağlıklı bir gebelik öncesi ve gebelik süreci hem de bebeğin yetişkin olana kadar geçirdiği gelişim döneminde psikolojik anlamda da onu destekleyebilmek için ideal baba olma yaşının beklenmesi oldukça önem taşımaktadır. En ideal baba olma yaşı nedir sorusunun cevabı baba adayının hem fiziksel hem de ruhsal olarak olgunlaştığı ve en önemlisi de kendisini hazır hissettiği yaştır.

Erkeklerin Gelişim Dönemleri

En iyi baba olma yaşını belirlemek için gelişim dönemlerinin de bilinmesi gerekmektedir. Öncelikle fiziksel ve ruhsal gelişimin tam oturmadığı 20 yaş öncesi ve 45 yaşından sonraki orta yaş döneminden sonrası baba olmak için uygun değildir. 20 ve 45 yaş arasında en ideal olan yaş ise baba adayının hazır hissetmesi ve yine fiziksel durumlar göz önüne alınarak değerlendirilir.

ideal-baba-olma-yasi

ideal-baba-olma-yasi

20-35 yaş aralığı genç yetişkinlik dönemi: Bu yaşlar hem sosyal üretkenlik hem de fiziksel anlamda üreme gücü açısından en ideal dönemlerdir. Erkekler bu dönemde kariyer, iş ve aile kurma konusunda ne planlıyorsa oldukça başarılı olabilir. Ancak bu dönemde en önemli sorun erkeğin bebek isteyip istemediğidir. Bazı erkekler bu üretken dönemlerini iş ve kariyer yapmak için seçip bebek istemeyeceği gibi bazıları da aile kurma yolunda harcamaktadır.

35-40 yaş dönemi: Bahsedilen yaşlar arasında genç yetişkinlik döneminin hareketliliği yerini dinginlik ve sakinliğe bırakmaktadır. Duyguların sorgulandığı bu dönemde erkekler yanlızlıklarını gidermek için çocuk sahibi olmayı isterler. Duygusal anlamda en ideal olan bu dönem fiziksel olarak da oldukça uygundur.

40-45 yaş dönemi: Bu dönemde hareketliliği daha da azalan erkekler eksikleri irdelemeye ve gençlikte yapamadıklarını yapmaya çalışırlar. Çünkü artık gençlik geride kalmaya başlamıştır. Eğer erkeğin hayatında çocuk sahibi olma duygusu eksik kaldıysa bu dönemde baba olunabilir ancak genelde bu dönemden önce çocuk sahibi olmak önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.