Maltepe Escort

Enerjisi Yüksek Embriyo Teknolojisiyle Bebek Şansı Yükseldi

Bebek sahibi olamayan anne babalara tıp dünyasından yeni bir haber daha geldi. Artık anne rahmine enerjisi yüksek embriyo yerleştirilerek tüp bebeğin tutunma şansı arttırılıyor. Böylece anne olmak isteyen bayanlara yeni bir şans daha verilebiliyor.

Anne ve babadan alınan yumurta ve sperm hücrelerin dış ortamda döllenerek anne rahmine yerleştirildiği yönteme bilindiği gibi tüp bebek yöntemi denilmektedir. Ancak, bu yöntemin başarılı sonuç vermesi için de bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle de tüp bebekle hamilelik çok kez denenmekte ancak, belki sonuç alınmakta bazı vakalarda da sonuç alınamayabilmektedir.

enerjisi-yuksek-embriyo-yontemi

enerjisi-yuksek-embriyo-yontemi

Özellikle rahminde bebeğin tutunmasını sağlayacak yapılarda bozukluk olanlar ya da herhangi bir probleme sahip olan bayanlar tüm bebek yönteminde başarıyı yakalayamamaktadır. İşte bu gibi durumlarda çiftler birçok deneme yapsalar dahi etkili bir tutunma sağlayamamaktadır. Tüp bebek yöntemini bu gibi durumlarda işe yarar hale getirmek için yapılan çalışmalar sona erdi. Artık doktorlar embriyonun enerjisine bakarak tek denemede embriyonun rahme tutunmasını arttırıyor.

Klasik tüp bebek yönteminde laboratuar ortamında sperm ve yumurtanın birleşmesinin ardından oluşan embriyonun boyuna ve şekline bakılarak anne rahmine yerleştiriliyordu. Ancak doktorlar çok daha etkili bir yöntem geliştirdi ki, o da embriyonun enerjisine bakmak. Hücrelere enerji sağlayan mitokondri hücreleri fazla olan embriyo enerjisi yüksek embriyo olarak seçilip rahme yerleştiriliyor. Ardından embriyonun tutunup normal gebelik sürecini başlatması bekleniyor. Bu yöntem Türkiye’de de uygulanmış olup hastalarda bir seferde tutunma şansı sağlamıştır. Çiftler bebeklerini kucaklarına almanın sevincini yaşamıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.