Maltepe Escort

Erkek Çocuk Yetiştirirken Bilmeniz Gerekenler

Çocuk yetiştirirken ister istemez, çocuğunuzun cinsiyetine göre farklı tepkiler alır ve bunlara karşı farklı dönüşler yapmak zorunda kalırsınız. Kız çocuğu yetiştirmekle, erkek çocuğu yetiştirmek arasında belirgin farklar vardır.

Erkek Çocuk Yetiştirirken Bilmeniz Gerekenler

  • Erkek çocukları riskli davranışlara eğilimlidirler;

Erkek çocuklarında kendi yapabildiklerini görme ve gösterme konusunda daha fazla bir istekle karşılaşabilirsiniz. Yüksek yerlere tırmanmak, atlamak, enerjisini macera dolu aktivitelerle açığa çıkarmak erkek çocuklarında sıkça görülür.

Erkek Çocuğu Yetiştirirken Bilmeniz Gerekenler

  • Daha az konuşma – daha az kelime;

Kız çocukları kendilerini ifade ederken daha detaylı anlatımları tercih ederken, erkek çocuklarında anlatıma yeterli olacak kadar kısa anlatım söz konusudur. Erkek çocuğu yetiştirirken bilmeniz gerekenlerden biri de budur, daha geç konuşmaya başlamaları mümkün olabilir. Çocuğunuz size gün içinde olup bitenleri uzun uzun anlatmıyorsa, endişe etmenize gerek yok. Ama davranışlarından neler olup bittiğini gözlemlemeniz gerekebilir.

  • Kıyafetlerin kirlenmesinden keyif alabilirler;

Bu konuda belirli bir yaşa kadar cinsiyet fark etmese de, belirli bir yaştan sonra kız çocukları kıyafetlerin temiz ve muntazam olmasına daha fazla özen gösterir. Erkek çocukları ise gün boyunca sokakta oynayıp, tüm kıyafetlerini kirletmekten keyif alabilir. Kimi zaman saçlarına toprak gelmesini bile umursamayabilir.

  • Açık alanda oyunları severler;

Kız çocukları için evde oyun kurmak, daha sakin aktiviteler tercih edilebilirken, erkek çocukları günün büyük bir bölümünü açık havada geçirmek isteyebilir. Aslında açık hava, hem erkek hem kız çocuklar için, enerjilerini harcayıp, yenileyebilecekleri iyi bir alternatiftir.

  • Kıyafet seçimini fazla önemsemezler;

Erkek çocukları erken yaşlarda giydiklerinin uyumuyla fazla ilgilenmezler. Ancak ilgi çekmeye başladıklarını fark ettiklerinde, cinsiyet farklılığını kavradıklarında, beğenilme istekleri artabilir.

  • Arabalar, tekerlekli oyuncaklar olmazsa olmazdır;

Nedeni bilinmemekle birlikte, erkek çocuklarında 2-3 yaşlarından itibaren başlayan bir tekerlekli oyuncak merakı vardır. Bu kimi zaman babayı rol model seçmekle ilgili kabul edilir.

Erkek Çocuklarının Anneye Bağlılıkları

  • Annelerine olan bağlılıkları güçlüdür;

Erkek çocukları duygusal olarak annelerine daha yakındırlar. İlerleyen yaşlarda anne olan iletişimin daha kuvvetli olmasına da sebep olabilen bu bağlılık, derin ve gerçektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.