Maltepe Escort

Erkekler Neden Bazen Baba Olmaya Mesafeli Yaklaşır?

Aşk dolu bir birliktelik sürdürürken işler ciddiye bindiğinde erkeklerin evliliğe mesafe duyduklarına şahit olan kişiler vardır mutlaka. İşte bu tereddüt etme durumu çocuk sahibi olma konusunda da bazı erkeklere kâbus dolu anlar yaşatabilir. Bayanlar bu durumda baba olmak istemiyor musun? Neden sen evliliğimizi bebek sahibi olmak için yeterli bir seviyede olduğunu düşünmüyor musun? Gibi soruları eşlerine yönelterek bu durumun daha da içinden çıkılmaz hale gelmesine neden olurlar genelde. Bazen olaylar şöyle seyreder. Sürpriz bir şekilde hamile kaldığını öğrenen kadın eşine bunu söylediğinde çok sevinmesini beklerken erkek ya ilgisiz kalır, ya da yapmacık bir sevinme belirtisi gösterir. Tabi bu durumda bayanlar çıldırmaktan kendini alamaz. Bayanların sakin olup erkeklerin neden böyle davrandığını anlattığımız bu yazımızı okumalarını tavsiye ediyoruz.

baba-olmak-erkekleri-neden-urkutur

baba-olmak-erkekleri-neden-urkutur

Öncelikle eşinizin çocuk konusuna tereddütlü yaklaşmasının nedenlerini anlamaya çalışmalısınız. Bu nedenle ona sert yaklaşmayın ki düşüncelerini sizden saklamasın. Erkekler genellikle biz bayanlardan çok daha çocuksu ve sorumluluk almaya çok daha zor alışan kişilerdir. Bu nedenle çocuk sahibi olmanın getirdiği yük ağır gelebilmekte, her ne kadar baba olma duygusunu muhteşem bulsa da çocuğa layık bir baba olabilecek miyim düşüncesine kapılabilmektedirler. Bu durumda onlara anlayışlı davranmak ve bu konunun altından birlikte kalkabileceğinizi hissettirmeniz gerekmektedir. Bakın hissettirmeniz gerekiyor diyorum, anlatmanız gerekiyor demiyorum buraya dikkat edin. Çünkü dilin söylemesi işlerin yoluna girmesi için yeterli değildir.

Erkekler baba olma fikrine zor alışabilir. Bu onların çocuk sevmediğine, çocuk istemediğine ya da sizi istemediğine, sevmediğine işaret değildir. Bunu bir kere aklınıza asla getirmeyin çünkü bu duygular sizi çok üzmekle ve gerçeklerden uzaklaştırmakla kalmaz, çok sevdiğiniz eşinizle de aranıza uçurumlar girmesine neden olur. Anlayışlı davranarak ve ona hislerini sorarak bu durumun kolayca üstesinden gelirsiniz hiç merak etmeyin. Bu hisler baba adayının acemiliğinden ve heyecanından kaynaklanmaktadır. El ele verildiğinde ise altından kalkamayacağınız olumsuzluk yoktur. Bebeğinizi huzur içinde büyütebilmeniz için önce kendi aranızdaki huzuru yakalamanız önemlidir, bunu asla unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.