Maltepe Escort

Evde Doğum Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trendlerin arttığı ve trendlere göre yaşamanın önemli hale geldiği günümüzde doğum trendleri de değişmektedir. Ancak, genelde doğum yöntemlerinin eskiye yani doğala dönmesi oldukça sevindiricidir. Eski çağlarda kullanılan normal doğum ve evde doğum gibi doğal yöntemler daha kontrollü bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Peki, evde doğum nedir? dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sizler için araştırdık.

Evde doğum adından da anlaşılacağı üzere annenin doğum olayını evde gerçekleştirmesidir. Bu yöntemin onca yılın ardından tekrar tercih edilebilir hale gelmesinin en önemli nedeni ise annenin ev ortamında kendini daha iyi hissederek endişelerinden kurtulmasıdır. Planlı doğum olarak da adlandırılan bu doğumun tercih edilebilmesi için bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Uyulması gereken bu kurallar 5 maddede toplanmaktadır.

evde-dogun-nedir

evde-dogun-nedir

  1. Hamilelik boyunca annenin tüm kontrollerinin düzenli şekilde yapılması ve herhangi mani bir durumun gelişmemesi gerekmektedir.
  2. Annenin daha hamileliği boyunca yüksek tansiyon, çoğul gebelik ve şeker hastalığı gibi engel bir durumunun olmamalı.
  3. Bebeğin normal süresinde doğuyor olması gerekmektedir. Erken doğumun gerçekleştiği durumlarda evde doğum yapılamamaktadır.
  4. Doğum yapılan evin sağlık kuruluşlarına yakın olması ve daha önceden acil müdahale birimlerinin haberdar edilmesi olası bir problemde çok önemlidir.
  5. Doğumun yapılacağı gün evde gerekli tüm alet ve ekipmanın, sağlık görevlilerinin tam teşekküllü bir şekilde bulundurulması gerekmektedir. Hazırlıkların tam olmadığı evlerde de doğum gerçekleştirilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.