Maltepe Escort

Evinizi Bebek İçin Güvenli Hale Getirmenin Yolları

Evde bebeğinizin güvenli olduğundan ve onu dışarıdan gelebilecek ya da birden bire doğabilecek tüm sorunlardan koruduğunuza emin olmalısınız. Bebekler, hassas yapıları sebebi ile hemen her şeyden çok kolay etkilenebilir ve zarar görebilir. Bu nedenle de evinizi bebeğiniz için güvenli hale getirmek amacı ile bazı tedbirler almanız gerekir. Bu tedbirler arasında onun sağlığına zarar verecek tüm yabancı maddeleri, kesici, delici ya da herhangi bir yerini çarpıp zarar görebileceği sivri yerleri dekoratif koruyucu malzemeler ile kapatarak ortalığı çocuğunuz için güvenli hale getirebilirsiniz.

Bebekler için yapılan ebeyn yatağından çocuğunuzun düşmemesi için yatağın çevresinde bebeğin düşmesini engelleyecek parmaklıklar olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin beşiğinin ve teninin değdiği her yerin onun sağlığına zararlı olmadığından emin olmalı ve onun çevresinde boyalı ve kanserojen madde içeren herhangi bir şey bırakmamalısınız. Evinizin her yeri bebeğiniz için bir tehlike oluşturabilir. Bu tehlikelerden bazıları ise, yaramaz çocukların her yere çıkıp atlayabileceğini hesap ederek düşebilecekleri herhangi bir masa, tabure, sehpa gibi benzeri eşyaları ev içinde çok fazla bulundurmamalısınız.

Bebeklerin cildi her şeye çok fazla hassastır. Bu nedenle de onların etkileceği her zararlı maddeden evinizi arındırmalı ve bebeklerin yaşayabileceği sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmalısınız. Bebeklerin emeklediği dönemlerde, halıların üzerinde çok fazla sürüneceğinden halıların içinde toz, pislik ve mikrobik maddeler barındırılmadığından ve yerlerin temiz olduğundan emin olmalısınız. Emekleme ve yürüme sırasında bebekler, çok fazla hareket halinde bulunur ve genellikle de denge sağlamakta zorlanırlar. Bu nedenle de düşmeleri ve bir yerlere çarpmaları olasıdır. Bu dönemlerde bebeğin bulunduğu alanlarda ona zarar verecek ve canını acıtacak sert eşyalar olmamasına dikkat etmeli ve gerekirse her yere yastık koymalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.