Maltepe Escort

Gebelik Testleri : Ne Zaman Yapmalısınız?

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler, hamileliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini en kısa süre içinde öğrenmek isterler. Ancak hamileliğin ev tipi testlerle öğrenilebilmesi için döllenme sonrasında adet gecikmesinin üzerinden en az 7 gün geçmesi gerekir. Ev tipi gebelik testlerinin çalışma prensibi, döllenmeyle birlikte artan HCG hormonunundaki artışa dayanır.

Ev tipi gebelik testleri son yıllarda hassas değerleri ölçmede büyük oranda başarılıdır. Ancak döllenme beklenen ilişki sonrası adet görmediğinizde yapacağınız testlerde doğru sonuçları almanız mümkün olur. Beklenen adet görülmediğinde, 7-14 gün geçtikten sonra test yapılabilir.

Gebelik testi yaptırmak için en uygun günleri seçerken, son adet dönemi dahil 16-17 günlük bir süre içinde yaşanan ilişkiden sonra görülmeyen adetin üzerinden 7-14 gün geçmesi beklenir.

Evde Yaptığım Testi Arken Yaparsam Sonuç Alabilir miyim?

Yaptığınız ev tipi gebelik testi ne kadar hassas olursa olsun, döllenme aşaması tamamlanmadan alacağınız sonuçlar güvenilir olmayacaktır. Ayrıca testin herhangi bir sonuç vermemesi daha yüksek bir ihtimal olacaktır.

Adet döneminden önce yapılan ev tipi gebelik testlerinde alabileceğiniz negatif sonuçların da yanıltıcı olma ihtimali yüksektir. Adet dönemi geçerse, tekrarlamanız gerekecektir.

Hastanede Yaptırılan Hamilelik Testleriyle Başarılı Sonuç Alma

Hastanede yaptırılan kan testleri de aynı şekilde kandaki hormon değerlerinin ölçümünü, HCG artışını baz alır. Ev tipi hamilelik testlerinden daha erken sonuç alabileceğiniz gibi, testi tekrar etmeniz gerekebilir.

Gebelik testinin pozitif kabul edilmesinde belirleyici olan HCG hormonundaki artış, farklı hormonal rahatsızlıklarda da gözlenebilir. İlk haftalarda hamilelik belirtisi sayılan hormon değerlerinde, ilerleyen haftalarda katlanarak bir artış söz konusu olacaktır. Doktorunuz yaptığınız testteki değerlere  göre, hamileliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini ya da testi belirli bir süre sonra tekrar etmeniz gerektiğini size bildirecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.