Maltepe Escort

Gebelikte Bacak Kramplarını Önlemenin Yolları

Gebelik sırasında anne adaylarının rahatsızlık duyduğu bir diğer önemli konu da bacak kramplarıdır. Çoğu hamile bayanda kramplar can sıkıcı hatta hayat kalitesini kötü yönde etkileyecek kadar fazla gelişebilmektedir. Sözü edilen krampların henüz tam nedeninin ne olduğu bilinmemekle birlikte, artan ağırlık sonucunda kemiklerin yorulması ve bu nedenle de laktik asitin artışından kaynaklandığı düşünülmektedir. Peki, bu krampların önüne geçilmesi için neler yapılabilir? Gebelikte bacak kramplarını önlemenin yollarını sizler için listeledik.

1. Krampların azalmasını ya da ağrı oluşturmasını önlemek için fazla oturmak veya fazla ayakta kalmak gibi bacakların üzerinde fazla durmanızı sağlayan hareketlerden uzak durmalısınız.

2. Gün içerisinde ve boş kaldığınız zamanlarda ayak bileklerinizi döndürmek, baldırlarınızı esnetmek ya da ayak parmaklarınızı bükmek gibi basit hareketlerle egzersizler yapabilirsiniz.

3. Aşırı yorgunluk verici aktivitelerden kaçınmalısınız.

4. Kan dolaşımının artmasının krampları önlediği bilinmektedir. Bu nedenle kan dolaşımını arttırıcı yürüyüş gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Öte yandan uzanırken sol tarafınıza uzanmanız da dolaşımı arttırmaktadır.

5. Gün içinde bol miktarda su tüketmek ve yatmadan ılık bir duş almakta hem kaslarınızı rahatlatacak hem de krampları önleyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.