Maltepe Escort

Gebelikte Su Çiçeği Tehlikeli Mi ?

Su çiçeğinin etkeni varisella virüsüdür.Çocukluk çağı olarak bilinen bu hastalık yetişkinlerde daha ağır şekillerde seyredebilir.Su çiçeğinin en önemli belirtisi vücutta ve ciltte içi su dolu ve kaşıntılı kabarcıklar oluşmasıdır.Bu kabarcıklar patlatıldığında ciltte kalıcı izler meydana gelebilir.Gebelikte görülen suçiçeği normal yetişkin su çiçeğine göre biraz daha ağır seyredebilir.Anne için de bebek için de tehlikeli bir hale gelebilir.Erken doğumlar,ölü doğumlar ve konjenital anomali dediğimiz doğuştan kusurlu olarak doğma gibi vakalar karşımıza çıkabilir.

Kendinizde gördüğünüz suçiçeği belirtileri için hiç beklemeden bir uzmana giderek hatta kendi doğum doktorunuza giderek yardım ve tedavi almanız gerekir.Hastalığın bulaştırma süresi boyunca tedavi ve önlemler alınır.Anne adayı diğer anne adaylarından ayrılarak izole edilir ve odaya giriş çıkışları kontrol altına alınır. Eğer evden ve ayaktan tedavi görüyor ise de yine evdeki giriş çıkışları ve kişisel eşyaları düzenli bir biçimde kullanması gerekir.

Suçiçeği geçiren bir anne adayı ve anne karnındaki bebek daha doğmadan su çiçeğine karşı bağışıklık kazanır.Vücut virüs ile tekrar karşılaştığında onu tanıyarak onunla savaşır.Bu gibi durumlarda doktorunuzun önerisinden çıkmadan tedaviye uymanız ve hastalığı en hafif şekilde atlatmanız gerekir. Aksi takdirde hem doğumunuz zorlaşır hem de bebek ve siz büyük bir riske girebilirsiniz.Gözetim altında yapılan destekleyici tedavilerde hem anne adayı hem bebek rahatlar.Belirtiler en aza indirilir.Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.