Maltepe Escort

Gece Emzirmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bebeğin ilk aylarda 3-4 saatte bir beslenmesi gerektiği bilinen birşeydir. Ancak ilerleyen aylarda bebeğin gece uykusunu bütün olarak uyuyabilmesi gerekir. Bir de gece uyanan bebeğin emzirilirken uyutulması durumu vardır ki, anneler bebeklerinin gelişimi için bunun uygun olup olmamasını sorgulamalıdırlar.

Bebeklere gece emzirmeyi bıraktırmak için ideal zamanı belirlemek, bebeğin gelişimi ile de ilgilidir. Yenidoğan bir bebeğin en az ilk 2 ay 3-4 saatte bir beslenmeye ihtiyacı vardır. Bunu sağlayabilmek için annenin bebeği gece emzirmesi gerekir. 2. aydan sonra ise bu süre 4-5 saatte bir olarak belirlenir. Böylece bebek gece saatlerinde daha uzun süreli uyuyabilir. Bu şekilde gece emzirmesine en az 6 aya kadar devam edilmesi önerilir. Ek gıdaya başlayana kadar, bebeğin tüm gereksinimleri anne sütünden karşılandığı için, aksatılmaması ve gece emzirmesinin kesilmemesi önerilir.

Geze Emzirmesi Ne Zaman Bırakılır?

6. aydan sonra gece emzirmesinin kesilmesi ise gelişim için gerekli olan ikinci kısımdır. Böylece bebek gün içinde yeterli miktarda beslenme alışkanlığı kazanır. Ayrıca gece uykuları da düzenlenmiş olur. Gece uykusunu alabilen bebeklerin gelişimi daha sağlıklıdır.

Bebeğin ek gıdaya geçişiyle birlikte gece emzirilmesinin kesilmesi, ek gıdalara olan ilgisini de artıracaktır. Anneye olan bağlılığı sağlayan ve güçlendiren emzirme, ilerleyen aylarda dengelenmezse, bebeğin anneye bağımlı olması ve ek gıdalara olan istekliliğinin azalması gündeme gelebilir.

Ortalama 1 yaşına doğru dişleri çıkmaya aşamasına gelen bebeklerin gece emzirilmeye devam edilmesi halinde diş sorunları yaşadıkları da yapılan gözlemler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.