Maltepe Escort

Gelişim Çağında Çocuklarınıza Kitap Okuyun

Gelişim çağı boyunca çocuklarınıza kitap okumak onların hayal gücünü geliştirir ve onlara yeni ufaklar kazanımı sağlar. Günümüzde her ne kadar gelişim çağında kitap okunması konusunda ebeveynelere gerekli direktifler verilse de çocuğunuzla sizin aranızda geçecek olan bu faaliyetin bir-iki kez yapımından çok durumun istikrarı oldukça büyük önem taşır.

1

Bu doğrultuda çocuğunuza her gün 15-20 dakikalık zaman dilimlerinde masallar, hikayeler, kısa öyküler okumanız tavsiye edilir. Şayet çocuğunuzla aranızda gerçekleşen bu ikili etkileşim zaman içerisinde düzenli bir şekilde ilerlerse o vaki çocuğunuz üzerindeki gelişimi rahatlıkla fark edebilirsiniz. Nitekim günümüzde bir yetişkin kitap okuması bile ne tür kazanımlara yol açarken çocuğunuz üzerinde kısa kısa okuduğunuz şeylerin ne gibi sonuç doğuracağını tahmin dahi edemezsiniz.

2

Sonuç olarak çocuğunuzla yapacağınız bu türden bir etkinlik için kendinize bir okuma listesi çıkarıp, bu faaliyetinizi uygun zaman dilimlerine yerleştirerek kazanım sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.