Maltepe Escort

Göğüs Sıkılaştırıcı Egzersizler

Hamilelikte alınan kiloların doğum sonrasında hemen verilememesi, sonra bebeği emzirmeye başlamak, kiloların bir kısmının yerleştiği düşüncesi yeni annelerin çoğunu tedirgin eden bir konudur.

Herkes ideal kiloda olmak ister, ama ne her zaman ideal kiloda olunabilir ne de belirli bir kiloda olmak formda bir görüntüye sahip olmanın garantisidir. Hamilelik ve emzirme döneminde formu değişen, büyüyen ya da sarkan göğüslerinizin eski haline gelmesi hatta daha formda bir görüntü için bu egersizlerden faydalanabilirsiniz.

1 – Dumble Benchpress

Dumble benchpress olarak bilinen bu harekette göğüslere bağları olan kas dokusunu geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amaçlanır. Spor salonlarında vücut geliştiricilerin tercih ettiği bu hareketi evde başlangıç olarak, 2 kg lik ağırlıklarla yapabilirsiniz.

gogus-sikilastirma-egzersizi

 

Hareket sırtüsü olarak, ağırlıkların iki yanda kaldırılmasıyla yapılır. 7-10 set yapmanız yeterlidir.

2- Şınav

Bilindiği üzere şınav hem kol kaslarını hem de karın kaslarını çalıştırmanın en masrafsız yoludur. Sırtı düz tutarak ve ayaklardan destek alarak vücudu indirip kaldırarak yapılır.

gogus-sikilastirma-egzersizi-2

3- Yarım Şınav

Düzenli spor yapmayanlar için biraz zor olabileceği için yarım şınav da önerilebilir. Yarım şınavda dizlerden destek alınır. Yine göğüslerin sıkılaşması ve toparlanması için yeterli olan kas hareketi egzersizi sağlanmış olur.

yarım-sinav

4 – Duvar Şınavı

Vücudunu yerden kaldırmakta zorlananlar için önerilebilecek en pratik hareket olduğu söylenebilir duvar şınavının. Kollar ve bacaklar kulaç genişliğinde açılarak, sırt düz haldeyken, bacaklar kırılmadan kolların hareketiyle yapılır.

duvar-sinavi

Tüm şınavlarda kollarla birlikte, karın kaslarının da çalıştığını hissedebilirsiniz. Karın kasları az gelişmiş kişilerde daha az yorucu olan tercih edilebilir. Çünkü göğüs sıkılaştırma egzersizlerinde kolların, kol kaslarının çalıştırılması amaçlanır.

Bunların dışında yine kol kaslarını çalıştıran ve esneten egzersizler ve yüzme ile göğüslerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Duruş bozukluklarına büyük ölçüde çözüm olan bu bölge egzersizleri aynı zamanda omuzları genişletir veya dik durabildiğiniz omuz genişliğinizi tam olarak farketmenizi sağlar. Aldığınız kiloların tamamını hızla veremesenizde, sarkmalara çözüm bularak daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.