Maltepe Escort

Güvenlik Kapılarından Geçmek Hamilelere Zararlı Mı?

Son zamanlarda hanımlar içinde radyasyon olabileceği düşüncesiyle alışveriş merkezleri gibi binaların girişlerinde yer alan güvenlik kapılarından geçmekten çekinmektedir. Bu şekilde bir davranışın en önemli nedeni de anne adaylarının hamilelik döneminde radyasyon almasının bebeğe zararlı olmasından kaynaklanmaktadır. Peki, konuyla ilgili gerçek ne? Uzman görüşlerini sizler için araştırdık.

Aslında güvenlik kapılarının hamilelikte anne ve bebeğe zarar verip vermediğini anlamak için çalışma prensibinin bilinmesi gerekmektedir. Bu sistemler kesinlikle manyetik alan prensibine göre çalışmakta olup kesinlikle bir x-ray cihazı değildir. Kapıların aksine çantalarımızı koyduğumuz alanlarda radyasyon bulunup insan geçen alanlarda bu zararlı madde bulunmamaktadır.

Evet, radyasyonun anne karnındaki bebek için büyük zararları bulunmaktadır. Bu nedenle de kesinlikle radyasyondan uzak durulması gerekir. Ancak manyetik alan prensibine göre bir metal algıladığında öten güvenlik kapılarında radyasyon olmadığından anne adaylarının buralardan geçerken endişelenmesine gerek yoktur.

Güvenlik kapılarından gönül rahatlığıyla geçebileceğinizi söylerken önemli olan konunun radyasyondan korunmak için cep telefonu kullanmayı kısıtlamanızı da önermeden geçemeyeceğiz. Cep telefonları özellikle ilk çaldıkları zamanlarda radyasyon salınımını çok zararlı derecelerde arttırmaktadır. Bunun dışında aslında cep telefonlarının bulunduğu odalarda uyumak dahi bebeklere ve anne adaylarına zarar vermektedir. Cep telefonuyla konuşmalarınızı iyice kısıtladıktan sonra konuşurken en azından kulaklık kullanmanızı ve radyasyon salınımı yaptığı odada uyumamanızı kesinlikle öneriyoruz. Unutmayın hem bebeğinizin hem de sizin sağlığınız çok önemli tehlikeye atılmamalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.